Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Дуже великі шанси. Демчишин вважає, що Україна обійдеться без російського газу і в наступну зиму

11 лютого 2016, 19:51
689
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністр зазначив, що споживання газу в країні скорочується

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що Україна може пройти не тільки поточний осінньо-зимовий сезон без закупівлі російського газу, але й наступний

"Навіть не можемо, а пройдемо ... Дуже великі шанси (щодо наступної зими - ред), що також не доведеться (закуповувати газ у Росії - ред)", - сказав він на засіданні уряду, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що в 2015 році Україна скоротила імпорт природного газу на 15,9% (на 3,1 млрд куб. м) порівняно з 2014 роком - до 16,4 млрд куб. м. З Росії в 2015 році було імпортовано лише 6,1 млрд куб. м, що в 2,4 рази менше, ніж за підсумками 2014 року (14,5 млрд куб. м).

За словами Демчишина, поки Україна використовувала з ПСГ менше газу, ніж планувала. Фактично залишок буде більший за очікувані 7 млрд куб м. Він зазначив, що споживання газу в країні скорочується. Водночас програми з енергозбереження, які можуть бути реалізовані вже влітку, призведуть до ще більшого скорочення споживання газу.

"Якщо ми будемо закачувати 11-13 млрд куб. м газу, як планували, 11 з копійками ми можемо закачати і без Росії", - наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше Демчишин заявив, що Україні потрібно імпортувати 11-13 млрд куб. м природного палива в 2016 році.

Головне

Україна/Події

12 грудня, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися