В Україні з’явиться система, яка буде повідомляти про зміну власника майна — Дубілет

12 серпня 2019, 09:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Робоча група з боротьби з рейдерством хоче створити систему, яка буде повідомляти громадян про перехід їхнього майна до іншого власника.

Про це повідомив в Telegram співзасновник мобільного банку monobank Дмитро Дубілет, який входить в цю робочу групу і є радником з диджиталізаціі тимчасово виконуючого обов'язки глави Служби безпеки України Івана Баканова.

Відео дня

"Починаю знайомити вас з тими заходами, які ми плануємо щодо боротьби з рейдерством. Повторюся, рейдерство - це одна з головних проблем України, яка стримує тут нормальний розвиток бізнесу і інвестиції. В Україні є десятки схем, через які у вас можуть віджати нерухомість або бізнес. Кожну з цих схем ми розкладаємо на атоми і дивимося, як "запатчити" на законодавчому та технічному рівнях. Про кожен з таких "патчів" можна написати довгий пост. Всього ми працюємо зараз десь в 20 напрямках. У цьому пості я опишу тільки один. Ми хочемо створити систему, яка буде повідомляти громадянам про те, що їх майно переходить комусь іншому", - написав він.

Дубілет додав, що цю реформу можна розбити на три частини. Перша - дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їх нерухомість або бізнес змінює власника.

"До речі, зараз подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета - зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна і є доступним через різних провайдерів", - зазначив він.

Друга частина - навчитися повідомляти громадянам про зміну власника їх майна, навіть якщо вони не підписалися на повідомлення.

"Яким би простим не був сервіс підписки, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися слати їм повідомлення в будь-якому випадку. Завдання нетривіальне. Дивно, але наша держава так і не спромоглася створити нормальний реєстр з контактною інформацією громадян (власне, нормального реєстру громадян теж немає). Можливо, коли-небудь ці реєстри з'являться, ну а поки доводиться мислити нестандартно. Одна з ідей, яку ми опрацьовуємо - інтегруватися з бюро кредитних історій, у яких є контактні дані більшості громадян", - написав Дубілет.

Третя частина - слати повідомлення не просто про вже здійснені угоди, а й про те, що ці угоди готуються.

"Якщо вашу квартиру або бізнес вже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримували повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки. Одночасно ми хочемо дати можливість громадянам загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подачі скарги в анти-рейдерську комісію при Мін'юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, так що будемо впроваджувати акуратно", - додав він.

Нагадаємо, в липні Дубілет повідомив, що візьме участь в ряді проектів з боротьби з корупцією в Україні в якості експерта з інформаційних технологій. Він зазначив, що робота буде проходити спільно з Офісом президента, СБУ та рядом інших держорганів.

Як відомо, в 2012-2016 роках Дмитро Дубілет працював IT-директором ПриватБанку. Його батько, Олександр Дубілет, в 1997-2016 роках обіймав посаду голови правління ПриватБанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X