Дубілет оголосив про запуск системи, яка дозволить знизити корупцію на митниці

3 жовтня 2019, 10:30

Кабінет міністрів 2 жовтня погодив запуск системи онлайн-подачі орієнтувань від силових відомств на митний огляд вантажів, повідомив в Telegram міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет

Він зазначив, що ця система дозволить трохи знизити корупцію на митниці. За словами Дубілета, це IT-рішення обійшлося державі в 1 грн. Систему планують запустити протягом тижня.

Відео дня

"В Україні є цікава практика. Всякі силові відомства (СБУ, ДБР, МВС і так далі) можуть надсилати митникам так звані орієнтування, які зобов'язують їх оглядати вантажі «підозрілих» компаній. Часто це спосіб банального вимагання хабарів. Адже будь-яка зупинка вантажу - це прямі збитки для бізнесу. Особливо, якщо ці огляди йдуть суцільно, поки це орієнтування не знімуть. Найдивніше, що мало не будь-який СБУшник, скажімо, з Житомирської області, може надіслати таке орієнтування на, скажімо, київську компанію, яка везе вантаж через Львівську митницю. Часто ці орієнтування можуть бути абсолютно безпідставними, з посиланням на якісь "ліві" кримінальні справи. Ми запускаємо досить просте рішення. На базі iDoc ми створили єдиний бізнес-процес. Силовики зможуть подавати орієнтування тільки в електронній формі, за заданою формою з узгодженням заданих людей в центральному офісі. І на стороні митниці такі запити будуть прийматися тільки з цього процесу", - розповів він.

У Кабміні розраховують, що це приведе до різкого зниження кількості таких запитів. Запити, які все ж будуть приходити, будуть ретельно аналізуватися.

"Рішення ми запустили на базі iGov/iDoc. Нагадаю, iGov - це волонтерський проект, з яким ми колись стукали в усі урядові двері. Тепер же держава взяла за 1 грн собі на баланс iDoc (документообіг, створений на базі iGov) і може запускати подібні проекти за декілька тижнів і безкоштовно", - додав Дубілет.

Глава Державної митної служби Максим Нефьодов відзначив в Facebook, що спочатку система буде працювати напівавтоматично, щоб переконатися, що всі працюють коректно.

Показати ще новини
Радіо NV
X