У МВФ похвалили недавні рішення Ради, але все ще чекають більшого прогресу

15 липня 2021, 18:37

У МВФ похвалили Верховну раду за ухвалення законопроєктів про Вищу раду правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. У Фонді кажуть, що для отримання траншу цього недостатньо.

У Міжнародному валютному фонді назвали позитивним сигналом прийняття Верховною Радою кількох важливих законів, зокрема про роль міжнародних експертів при відборі членів Вищої ради правосуддя (ВСП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). У той же час у Фонді додали, що для отримання траншу Україні необхідний прогрес і в інших секторах.

Відео дня

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

«Більше прогресу необхідно в інших секторах (...) Дискусії з владою будуть продовжені», - прокоментував Райс шанси України на отримання другого траншу за програмою stand-by.

Також Райс назвав «дуже конструктивними» зустрічі в рамках візиту до Вашингтона української делегації на чолі з міністром фінансів Сергієм Марченком.

За словами Райса в ході цієї зустрічі обговорювалися питання управління в Національному банку України, банківського нагляду та виведення банків з ринку, фіскального дефіциту, відновлення і посилення антикорупційної системи.

Як повідомлялося, заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій очікує, що Україна отримає другий транш МВФ до кінця поточного року.

Нагадаємо, що рада МВФ схвалила виділення $650 млрд на порятунок світової економіки від «найбільшої кризи з часів Великої депресії». В рамках цієї програми Україна може отримати від Фонду $2,7 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X