Доставлений перший вантаж. Почав працювати "Новий шовковий шлях" через Грузію в обхід Росії

14 грудня 2015, 01:04
14 грудня з Китаю в Грузію прибув перший транзитний контейнерний поїзд в рамках так званого Нового шовкового шляху

На Тбіліському залізничному вокзалі потяг зустрічали прем'єр-міністр Грузії, міністри економіки та закордонних справ, передає Радіо Свобода.

Згідно заяві грузинського керівництва, Новий шовковий шлях через грузинську територію значно скоротить час доставки вантажів з Китаю до Європи.

Відео дня

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив на урочистій церемонії, що доставка вантажів з Тихоокеанського узбережжя до Європи по Новому шовковому шляху відтепер займе два тижні замість півтора місяців. За його словами, для доставки за призначенням тих же контейнерів морським маршрутом знадобилося б 40-45 днів.

Міністр закордонних справ Грузії Георгій Квірікашвілі особливо підкреслив, що вантажі з Китаю і Південної Кореї будуть доставлятися з грузинських портів не тільки в Туреччину, але і безпосередньо до Європи - через Чорне море.

Контейнери, завантажені електротехнікою, були відправлені з Китаю 29 листопада, пройшли по території Казахстану, потім через Каспійське море були доставлені в Азербайджан, звідки по залізниці прибули в Тбілісі. З Тбілісі їх відправлять в чорноморський порт Поті, звідти до Туреччини, а потім до Європи. Саме цей маршрут називається Новий шовковий шлях.

Раніше Китай, Туреччина, Грузія, Казахстан і Азербайджан домовилися про створення консорціуму для транспортування вантажів з Піднебесної в Європ.

Показати ще новини
Радіо NV
X