Доставка пенсій Укрпоштою. Як вирішити проблему на довший термін, ніж півроку

12 грудня 2018, 21:25

Не звільняти листонош, не закривати поштові відділення, особливо в селах, а також переглянути власну зарплату. Такі завдання Президент Петро Порошенко поставив перед керівництвом Укрпошти. Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Що вимагає Порошенко

Президент зустрівся з головою підприємства Ігорем Смілянським та міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Порошенко нагадав, що ініціював внесення до держбюджету півмільйона гривень, що компенсують збитки компанії на доставці пенсій. А через два тижні він хоче отримати остаточний звіт, як будуть виконуватися ці вказівки.

Відео дня

Зустріч Порошенка зі Смілянським та Омеляном

"Це не просто доставка пенсій, доставка газет. Це є фактично, може, для людини похилого віку єдиний зв'язок зі світом. Припинити закриття поштових відділень, особливо у віддалених селах. Припинити звільнення листонош. Має бути підписано угоду з Укрпоштою, з Пенсійним фондом про гарантування доставки пенсій. Завдання, яке ставить президент, треба виконувати. Я вам наполегливо раджу певним чином переглянути власну заробітну платню", - заявив президент.

Це не просто доставка пенсій, доставка газет. Це є фактично, може, для людини похилого віку єдиний зв'язок зі світом

Цих грошей вистачить лише на І півріччя наступного року, сказав у коментарі Интерфаксу Ігор Смілянський. Президенту голова компанії пообіцяв, що Укрпошта продовжить підвищувати зарплати своїм співробітникам та у випадку постійного фінансування не буде закривати відділення.

"Пане президенте, беремо всі доручення до виконання. Завдяки вашій допомозі, я сподіваюсь, з фінансуванням, ми зможемо активніше це робити наступного року", - заявив Смілянський.

У листопаді ЗМІ отримали офіційну відповідь від Міністерства інфраструктури, де йшлося про те, що Смілянський отримує щомісячний оклад у 744 тисячі гривень. Крім цієї суми, йому також виділяють преміальні, відпускні та матеріальну допомогу, що істотно збільшує його заробіток. Однак, згідно з декларацією Смілянського за минулий рік, його зарплата в Укрпошті була майже 4 млн грн за рік.

Голова Укрпошти Ігор Смілянський коментує свою зарплату

Як можна вирішити проблему збитків від доставки пенсій Укрпоштою

Скорочення зарплат керівництва глобальних проблем не вирішить, вважає експерт Реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова. Щоб пошта і надалі виконувала соціальні функції, держава повинна виділяти гроші, бо у багатьох країнах світу пошту дотують. Витрати на доставку в села можна було б перекласти на місцеві бюджети, інший варіант - пошті могли б надати альтернативні джерела прибутку, наприклад банківську ліцензію, тоді прибутками пошта могла би покривати збитки. Також Галина Третьякова нагадала, що два роки тому проводився експеримент, коли обрали іншу компанію для розвезення пенсій. Але потім та відмовилася, бо сказала, що це збитково.

Голова Укрпошти Ігор Смілянський пояснює, чому вона може припинити доставку пенсій

"Вибудовується оця система корпоративного управління: держава, наглядова рада, виконавча дирекція, щоб вони виробляли правильну стратегію. Що ми зможемо кожен рік робити? Якщо ти не досяг як менеджер цих показників - ми ж тебе наймали, ми казали - оце у тебе основне - то відбувається конкурс і приходить інший. Якщо ти досягнув, вирішуємо наступні KPI (ключові показники ефективності - ред.) і кажемо - зарплата буде отака, чи погоджуєшся ти? Що можна сказати про Укрпошту, що там досить інтенсивно йде оновлення основних фондів, машини вже інші працюють, термінали", - говорить Третьякова.

Щоб пошта і надалі виконувала соціальні функції, держава повинна виділяти гроші

Укрпошта належить до державних стратегічних підприємств. Їхнє завдання - безперервний процес забезпечення базових потреб, розповів в коментарі Радіо НВ експерт Економічного дискусійного клубу Ігор Гарбарук. Якщо підприємство не може впоратися зі своїми обов’язками, отже в нього неефективний керівник, вважає він. Якщо Укрпошта надаватиме якісніші послуги, ніж інші оператори ринку, то будуть клієнти і, відповідно, кошти.

"Компанія Укрпошта має ставати високотехнологічною, користуючись тим, що величезна кількість працівників, величезна кількість відділень. Не віддавати ринок Новій пошті, іншим операторам поштових зв'язків, а ставати високотехнологічною, започатковувати якісь нові послуги, впроваджувати нові технології. Все те саме, що робить абсолютно будь-яка бізнес-компанія на цьому ринку - зменшуються витрати, збільшується прибуток", - сказав Гарбарук.

Раніше Укрпошта оголосила про намір закрити понад 7 тисяч відділень у селах. У компанії обґрунтували такий крок необхідністю оптимізації через великі збитки. І попросили збільшити тариф на доставку пенсій до 2,7% від середньої пенсії. Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить до сфери управління Міністерства інфраструктури.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X