Допомога Україні для фінансування бюджетного дефіциту має бути переважно грантовою, а не кредитною — Георгієва

Крісталіна Георгієва (Фото:instagram.com/kristalina.georgieva/)
Міжнародний валютний фонд вважає, що допомога Україні для фінансування її бюджетного дефіциту, що різко збільшився, повинна надаватися у вигляді грантів, а не кредитів.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Про це заявила 21 квітня у ході брифінгу голова МВФ Крісталіна Георгієва.
«Ми вважаємо, що по максимуму це має відбуватися за рахунок грантів, а не за рахунок кредитів, тому що в найближчому майбутньому в України будуть доходи, що різко скоротилися, і навіть після війни вона зіткнеться з дуже високою вартістю реконструкції», — зазначила вона.
Георгієва додала, що збільшувати держборг в умовах різкого скорочення доходів та значного збільшення видатків просто нерозумно.
Прем'єр-міністр України Денис Шмігаль заявив 21 квітня, що у довгостроковій перспективі відновлення України коштуватиме не менше $600 млрд.
За даними ЗМІ, Європейський Союз може взяти на себе основну частину витрат на відновлення України в рамках трастового фонду. Йдеться про сотні мільярдів євро протягом десятиліть.
Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що у березні витрати держбюджету перевищили доходи приблизно на $2,7 млрд. Україна очікує, що через війну розрив збільшиться до $5-7 млрд на місяць у квітні та травні.
Міжнародні організації та уряди низки країн висловили готовність надати бюджетне фінансування на суму $10 млрд, з яких $3,4 млрд Україна отримала у березні.
Згідно з прогнозом МВФ, через розв'язану Росією війну дефіцит держбюджету України у 2022 році збільшиться до 17,8% ВВП із 4% ВВП у 2021 році.