Допомога Приватбанку, зростання автовиробництва, відмова від антрациту та інші головні новини бізнесу

11 грудня 2017, 20:30
ТОП головних новин українського бізнесу за 11 грудня від НВ Бізнес

1 НБУ оцінив втрати від блокади окупованого Донбасу

Чистий негативний ефект торгового балансу України від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями на Донбасі оцінюється в $1,8 млрд в 2017 році і $0,5 млрд в 2018 році.

Відео дня

Такі дані оприлюднив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

Також наголошується, що сприятливі умови торгівлі, а також рекордно високий урожай зернових в 2016-2017 роках дозволив частково компенсувати втрати від блокади для торгового балансу країни.

D 2017-2019 роках дефіцит поточного року залишиться на рівні $4 млрд, поступово знижуючись до 3% ВВП в 2019 році.

2 Приватбанк змушений залучити державні кошти для виплати Суркісам

Націоналізований Приватбанк допускає необхідність залучення рефінансування Національного банку України (НБУ) для відшкодування коштів за позовами Суркісів.

"Приватбанк отримав інформацію про статус виконавчого провадження. За необхідності виконання дій по виконавчому провадженню, банк може звернутися до Національного банку для рефінансування з метою забезпечення високого рівня ліквідності", - заявили в прес-службі банку.

За даними прес-служби, з наближенням кінця року Приватбанк зосереджений, в першу чергу, на забезпеченні виконання необхідних норм резервування, перерахуванні клієнтських платежів до бюджетів, забезпеченні необхідного рівня ліквідності для виконання платежів клієнтів, як юридичних осіб, так і фізичних осіб напередодні свят.

3 В Україні істотно підскочило виробництво автомобілів

За 11 місяців 2017 року на українських заводах було вироблено 7654 автотранспортних засоби, що на 67% більше торішнього результату за аналогічний період, повідомила профільна асоціація Укравтопром.

Так, із загальної кількості 6544 авто доводиться на легкові автомобілі (+ 72,2% до аналогічного періоду минулого року), 423 - на комерційні автомобілі (-22,7%), 687 - на автобуси (+ 187,4%).

При цьому, в листопаді 2017 року Україні було вироблено 1014 автотранспортних засобів, що на 15,6% більше результату минулорічного листопада, і на 7,4% перевищує жовтневий показник цього року.

У загальному обсязі листопадового автовиробництва більшу частину склали легкові автомобілі, яких було випущено 895 штук (+ 7,2% до жовтня і + 15,2% до листопада минулого року).

4 Перші ф'ючерсні торги біткоіном призвели до збоїв на Чиказькій біржі

Біржовий оператор CBOE Global Markets Inc., який управляє Чиказькою біржею опціонів (Chicago Board Options Exchange, CBOE) 10 грудня провів перші торги ф'ючерсами на Bitcoin (біткоіни).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Це підтримало курс криптовалюти, проте призвело до перебоїв у роботі сайту CBOE.

Так, ф'ючерс на біткоіни з поставкою в січні на відкриття торгів коштував $15 тис., і протягом перших шести хвилин сесії його ціна підскочила на 11% - до $16,6 тис. Після чого вартість ф'ючерсу опускалася і відновлювалася: в якийсь момент вона досягала $18 490, а на кінець торгів ф'ючерс коштував $15 860.

За перші три години торгів було укладено близько 1 тис. контрактів з ф'ючерсами на біткоіни.

При цьому біржа була змушена призупинити торги на дві хвилини через високу волатильність торгів, повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на представника CBOE. Біржа може призупиняти торги, якщо коливання цін контрактів перевищують 10%.

Крім того, високий інтерес трейдерів до ф'ючерсів на біткоіни викликав проблеми в роботі сайту CBOE.

5 Україна істотно скоротила споживання антрациту

Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що в листопаді 2017 року теплові електростанції (ТЕС) скоротили споживання вугілля марки А на 34%, або на 274 тис. т - до 532 тис. т у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Так, другий місяць поспіль на ТЕС спостерігається зменшення споживання вугілля антрацитної групи на 300 тис. т.

"Якщо ми раніше в рік споживали більше 9 млн тонн вугілля марки А, то вже за підсумками цього року це буде близько 5 млн т. Це стало можливим завдяки задіяним урядом заходам щодо переведення антрацитових блоків українських ТЕС на газову групу", - зазначив Кістіон.

За його словами, в листопаді минулого року Україна споживала 806 тис. т антрацитового вугілля марки, а в листопаді 2017 року - 532 тис. Тт.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X