З 1 січня. Чи змінився розмір допомоги на поховання у 2023 році

13 січня, 08:43
Чи змінився розмір фінансової допомоги на поховання від бюджетних установ у Новому році (Фото:National Bank Of Ukraine / Flickr)

Чи змінився розмір фінансової допомоги на поховання від бюджетних установ у Новому році (Фото:National Bank Of Ukraine / Flickr)

В Україні родичі померлої особи можуть отримати фінансову допомогу від держави на поховання загиблого члена сім'ї.

У бюджетних установах виплата матеріальної допомоги передбачена в таких випадках:

  • на оздоровлення;
  • для вирішення соціально-побутових питань;
  • при виході у відпустку;
  • на поховання та в інших випадках.

Відео дня

З 1 січня в Україні Фонд соцстраху України та управління виконавчої дирекції Фонду припиняють свою діяльність та реорганізовуються — їх приєднують до ПФУ. Це відбулося внаслідок того, що набрав чинності Закон України Про внесення змін до Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 21.09.2022 № 2620-IX.

У зв’язку з цим виникла необхідність приведення нормативно-правових актів у відповідність з нормами оновленого закону. Про це розповіли у виданні Бухгалтер.

У ст. 21 оновленого Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 № 1105-XIV вказано, що допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, надається в розмірі, що встановлюється правлінням ПФУ, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом.

ПФУ видав постанову Про встановлення розміру допомоги на поховання від 26.12.2022 № 29−1, у якій передбачив, що допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, із 01.01.2023 становить 4100 грн. Тобто розмір виплати на поховання у 2023 році не змінився і залишився на тому ж рівні, що й був у 2022 році.

Нагадаємо, раніше NV розповідав, хто може отримати допомогу у разі загибелі військовослужбовця та у якому розмірі вона передбачена, а також що впливає на суму виплати.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо NV
X