Європейська Рада схвалила виділення Україні 1,2 млрд євро

5 травня 2020, 18:14

Україна претендує на найбільший транш серед всіх країн-учасниць програми.

Посли країн Євросоюзу схвалили пропозицію Єврокомісії надати Україні макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро для подолання економічних наслідків пандемії коронавируса.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.

Україна є однією з десяти країн, яким в цілому виділять до 3 млрд євро допомоги. Крім України допомогу отримають: Албанія - 180 млн євро, Боснія і Герцеговина - 250 млн євро, Грузія - 150 мільйонів євро, Йорданія - 200 млн євро, Косово - 100 млн євро, Молдова - 100 млн євро, Чорногорія - 60 млн євро, Північна Македонія - 160 млн євро, Туніс - 600 млн.

Раніше в Єврокомісії повідомили, що кошти нададуть протягом 12 місяців у формі позик на "дуже вигідних умовах" з максимальним терміном погашення в 15 років. Виплачувати кошти будуть двома частинами.

Умови виділення допомоги будуть прописана в меморандумі про взаєморозуміння, який буде узгоджений Єврокомісією і країною-одержувачем допомоги.

Рішення набере чинності після того, як його схвалить Європарламент і Рада ЄС.

Нагадаємо, що раніше про рішення про рішення надати Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19 оголосила Європейська комісія . Перший транш допомоги Україна очікує отримати без додаткових умов. Другий транш надійде після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів в четвертому кварталі 2020 го або першій половині 2021 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X