Донбасенерго Януковича отримало нового номінального власника

20 жовтня 2016, 08:43
ПАТ Донбасенерго, який лишається одним із найбільших виробників електроенергії в країні, змінив номінального власника

Про це в статті на ЕП пише Дмитро Рясний.

За матеріалами видання, влітку 2016 року компанія завершила процес зміни бенефіціарів. Угода відбувалася шляхом викупу ПАТ Енергоінвест холдинг, яке володіє 60,8% акцій Донбасенерго.

Відео дня

Викуп першої половини приватного пакет, близько 30% Донбасенерго, відбувся в 2015 році, а другої еквівалентної половини вже у поточному.

"У результаті цих маніпуляцій бенефіціарами компанії стали американець Роберт Бенш і грек Андреас Церні, що зайняли місце донецького бізнесмена Ігоря Гуменюка", - йдеться в матеріалі.

Гуменюк продав свій пакет до нуля, повідомили компетентні джерела.

Бенш з середини 2000-х років був керуючим компанією Cardinal Resources, якій опосередковано належало кілька українських спецдозволів на користування надрами.

В до переїзду в Афіни в 1992 році Андреас Церні був Андрієм Чорним, пише автор матеріалу.

Джерела ЕП стверджують, що до останнього часу Чорний займався міжнародними торговими операціями з вугіллям.

"Правда, великих активів в українській енергетиці в його власності не залишилося. У 2011 році він вийшов зі складу співзасновників ТДВ "Шахта Білозерська, продавши її структурам ДТЕК Ріната Ахметова, - пише автор.

Нагадаємо, реальним власником Донбасенерго ЗМІ називають старшого сина екс-президента-втікача Віктора Януковича Олександра.

"Роблячи ставку на нового "власника" Донбасенерго групи МАКО Олександра Януковича може вирішити відразу кілька великих проблем: поставити крапку в нескінченній низці спроб представників влади "віджати" у нього енергетичний бізнес і налагодити відносини з "керівництвом" "ДНР", яке блокує спроби компанії збирати на окупованій частині Донецької області гроші за електроенергію, вироблену Старобешівською ТЕС", - йдеться в статті.

Показати ще новини
Радіо NV
X