Мін'юст має фіналізувати міжнародний договір про репарації у 2023 році

17 листопада 2022, 10:25
Жінка несе свого кота повз зруйновану російськими обстрілами будівлю у Бородянці. Київська область, 5 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Zohra Bensemra)

Жінка несе свого кота повз зруйновану російськими обстрілами будівлю у Бородянці. Київська область, 5 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Zohra Bensemra)

У Міністерстві юстиції України планують завершити міжнародний договір про репарації наступного року.

Мін'юст України у 2023 році має підписати з країнами G7 договір, у якому буде затверджено механізм стягнення російських репарацій.

Про це в інтерв'ю Forbes Україна розповіла заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Відео дня

Як зазначила Мудра, у договорі буде прописано критерії заявників на компенсацію (зокрема, для громадян, бізнесу, муніципалітетів) та прозорий механізм виплат.

У Мін'юсті розраховують, що до договору приєднаються всі країни G7, оскільки саме у них зосереджено найбільшу кількість заморожених російських активів.

За словами заступника голови відомства, після укладення договору його мають ратифікувати всі країни учасники. Для цього доведеться вносити зміни до законодавства.

Такий крок уже зробила Канада, зауважила Мудра. Також вона додала, що законодавчі ініціативи є у конгресі США, Євросоюз готує окрему директиву.

Також Мудра заявила, що реєстр, в якому буде зафіксовано збитки, завдані війною, з'явиться у травні 2023 року. Реєстр міститиме дані про завдану шкоду під час війни. Це збитки, завдані українським громадянам, бізнесу, інфраструктурі країни, екології, муніципалітетам та державі загалом.

За словами заступника голови Мін'юсту, процес збору інформації про збитки вже розпочато українським урядом на базі порталу Дія. Наразі відомство веде переговори з Мінцифри, щоб цю інформацію було оперативно передано до міжнародного реєстру, коли його буде створено.

Раніше Генасамблея ООН ухвалила проект резолюції щодо виплати Росією компенсації Україні за завдану шкоду.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X