До кінця січня Швейцарія передасть Україні $100 млн фіндопомоги - Порошенко

17 січня 2017, 16:49
Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів із президентом Швейцарської Конфередерации Доріс Лойтхард у Давосі заявив журналістам, що Швейцарія до кінця січня поточного року передасть $100 млн у вигляді першого траншу фінансової допомоги Україні

"Було прийняте рішення, яке щойно оголошене, що до кінця січня Україна отримає 100 млн доларів. Вони надійдуть на рахунки Нацбанку у вигляді фінансової допомоги від Швейцарської Конфедерації як перша частина траншу, спрямованого на підтримку України", - заявив президент України.

Відео дня

Порошенко також повідомив, що в ході переговорів із президентом Швейцарії обговорювався нинішній стан двосторонніх міждержавних відносин та успіх України на шляху проведення важливих реформ.

"Ми зазначили, що до 6 лютого, коли Україна і Швейцарія будуть відзначати 25-річчя наших дипломатичних відносин, ми підійшли не з порожніми руками. Швейцарія визнала очевидний прогрес України щодо реформ", - сказав він.

Порошенко додав, що окремо була відзначена ефективність боротьби з корупцією в різних сферах, а також кроки української сторони для стабілізації банківської системи.

"Крім того, ми домовилися прискорити спільні кроки з розслідування злочинів попередньої влади. Що стосується тих заморожених активів у швейцарських банках, які зараз там перебувають, то ми визначили чіткі графіки та координацію співробітництва міністерств юстиції та генеральних прокуратур, які мають швидше привести до певного результату з повернення цих активів в Україну", - сказав президент.

Порошенко також повідомив, що Швейцарія готова надати українцям безвізовий режим відразу ж після аналогічного кроку з боку Євросоюзу.

"Ви знаєте, що ми очікуємо найближчим часом рішення Європарламенту про безвізовий режим. І було чітко заявлено, що відразу ж, як тільки Україна отримає право безвізових поїздок у країни Шенгенської зони, Швейцарія одночасно також надасть безвізовий режим для українських громадян", - сказав він.

Нагадаємо, 9 грудня 2016 року повідомлялося, що Швейцарія продовжила замороження рахунків екс-президентів України, Єгипту та Тунісу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X