Для своїх та іноземців. В Україні збільшили туристичний збір

21 січня 2019, 13:50

В Україні набрали чинності зміни до Податкового кодексу, які прив'язали туристичний збір до мінімальної зарплати. З початку 2019 року розмір податків для готелів різних категорій урівняли.

Про це повідомили у Міністерстві економрозвитку.

Раніше збір становив приблизно 1% від вартості номеру за ніч. У Мінекономрозвитку зазначили, що місцеві органи влади мають самостійно визначити ставку туристичного збору.

Відео дня

Але загальний коридор – до 0,5% для українських туристів і до 5% для іноземних. Тобто у 2019 році туристичний збір не може перевищувати 20 грн. 86 к. за добу розміщення для українських туристів і 208 гривень 65 к. – для іноземних. Це близько 6,5 євро. У відомстві наголошують, що у різних країнах розміри туристичного збору становлять від 1 до 9 євро.

Туристичні збори та Європа

Туристичний податок на проживання в готелях діє у Берліні, Флоренції, Венеції, Парижі та інших містах. Збір становить від 1 євро до 5% від загальної вартості проживання в номері. У містах і регіонах податкові тарифи і терміни дії встановлює адміністрація.

У Римі туристи сплачують від 3 до 7 євро. Сума залежить від класу готелю. Туристичний податок ввели у більш ніж 20 містах і курортних зонах Італії. У Парижі місцева влада хотіла підвищити туристичний збір до 8 євро на день з людини. А от більше 8 євро заплатять туристи у столиці Бельгії Брюселі.

У Лондоні туристичний збір досі не запроваджено

У готелях Берліна туристичний збір складає 5% від оплати за ніч. Така сама ставка і в Амстердамі. Приблизно півроку тому податок з туристів почали збирати у столиці Литви Вільнюсі, але поки він значно менший, ніж у країнах західної Європи, – 1 євро. Наприкінці минулого року податок для туристів ввела Туреччина. Кошти обіцяли скерувати на посилення безпеки.

А от у Лондоні туристичний збір досі не запроваджено, хоча місцева влада замислюється над цим рішенням вже декілька років.

Туристичні збори та Львів

У Львові пропонують стягувати однаковий збір як з іноземців, так і з українців. Відповідне рішення подадуть на розгляд міської ради вже у четвер, 24 січня, розповіла Радіо НВ керівниця управління туризму Львівської міськради Ліна Остапчук.

Ставка податку у Львові буде мінімальною, запропонованою міністерством економрозвитку, – 0,5%. А для хостелів – навіть меншою, розповіла Остапчук.

За 2018 рік було суттєве збільшення збору від закладів розміщення

У Львівський міськраді очікують, що надходження від туристичного збору зростуть, але якщо цього не відбудеться, місцева рада може переглянути своє рішення протягом року.

"Все-таки для хостелів робити меншу ставку. Хоча би 0,3%. За минулий 2018 рік було суттєве збільшення збору від закладів розміщення. У 2017 це було понад 5 млн гривень, у 2018 це було 6,5 млн гривень. При цих розрахунках, які подаємо зараз, очікуємо збільшення надходжень у місцевий бюджет, але ми будемо переглядати хоч би за результатами півроку, тому що поки що важко прогнозувати", – наголосила Остапчук.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Туристичні збори та Київ

Київська міська державна адміністрація теж поки не ухвалила рішення про туристичний збір. Голосування може відбутись наприкінці січня або на початку лютого, повідомив у коментарі Радіо НВ начальник Управління туризму і промоцій КМДА Антон Тараненко.

У проекті рішення КМДА туристичний збір для українців становитиме 0,5%, а для іноземців – 1%. Утім пропозицію ще розгляне бюджетна комісія і комісія з культури та туризму.

Вирівнення ставок зменшить оплату у готелях і збільшить у хостелах

На думку Тараненка, у самому законіварто було б розділити ставки за типом закладів. Щоб вони були різними для хостелів і п'ятизіркових готелів. Адже вирівнення ставок зменшить оплату туристичного збору у готелях високого класу і збільшить у хостелах.

Водночас серед позитивних наслідків змін до податкового кодексу – тепер можна буде точніше підрахувати кількість туристів у закладах і стягувати збір із розміщень, які раніше були в тіні.

"В цьому законі прописана можливість бути податковими агентами, тобто стягувати туристичний збір від туристів на найбільшому сегменті та ринку, який сьогодні знаходиться. Це апартаменти, хостели, квартири, які сьогодні налічують дуже велику кількість закладів розміщення по Києву, майже 40%, але, на жаль, не сплачують туристичний збір. Раніше вони й не могли його сплачувати, тому що у них не було таких прав збирати його. Сьогодні у них такі права з’являються", – зазначив Тараненко.

Туристичні збори та Україна

Туристичний збір у розмірі 20 гривень – прийнятний, а от якщо іноземцю доведеться заплатити двісті гривень, то навряд це стимулюватиме їх приїжджати в Україну.

Адже така сума співставна зі збором на європейських туристичних напрямках, рівню яких українська інфраструктура поступається. Таку думку в коментарі Радіо НВ висловив віце-президент Української Ассоціації Туристичних Агентств Максим Дереза.

Українським містам є що показати, але потрібно працювати над багатьма складовими

"У нас немає інфраструктури, у нас не розвинена галузь прийому туристів. Гіди, маршрути, місця, інфраструктура для відпочинку. У нас над цим потрібно працювати. Якщо ми ще і поставимо якийсь бар'єр у вигляді 5-6 євро в добу, то двоє людей приїхали на тиждень, їм потрібно заплатити 10-12 євро за людину на добу, тобто за тиждень 70-90 євро, – це багато для країни, яка повинна залучати. Такий збір великий, якщо говорити по максимальній планці", – зауважив Дереза.

Українським туристичним містам є що показати, але потрібно працювати над багатьма складовими туристичного відпочинку, вважає Максим Дереза.

Туристичний збір поширюватиметься як на самостійних туристів, так і на туристів, які подорожують у складі екскурсійних груп. Утім у Мінекономрозвитку зазначили, що місцеві ради можуть ухвалити рішення про встановлення нульової ставки туристичного збору. Якщо визначать, що економічний ефект від залучення туристів компенсує витрати на відновлення інфраструктури.

Читайте також: Несподівано Мінськ. The Independent представило топ-10 європейських міст, які варто відвідати у 2019 році

Показати ще новини
Радіо NV
X