Для транскордонної торгівлі потрібно лібералізувати законодавство – Unitrade Express

31 травня 2017, 16:42
Україні потрібно перейняти досвід розвинених країн для вільного обігу товарів

Повідомлення про те, що митниця заборонила ввезення в Україну 1,2 тис. світових брендів в Україну, наробило чимало галасу. Виявляється, у вітчизняному законодавстві існують відповідні норми, які цілком обґрунтовано можуть обмежити імпорт або покупки у закордонних крамницях. Оскільки в нашій країні можна отримати ексклюзивні права на продаж іноземних брендів і на законних підставах стати монополістом. Про це сьогодні у прямому ефірі на фейсбук-сторінці НВ Бізнес розповів Денис Кубрак, генеральний директор Unitrade Express.

Відео дня

За його словами, такий стан справ суперечить найкращим світовим практикам. Завдяки штучно створеному монополізму на деякі імпортні товари націнки неймовірно високі. Наприклад, телевізори з великими екранами в США можуть коштувати в два-три рази дешевше, ніж у нас, підкреслив Кубрак.

Тому, переконаний він, потрібно прийняти закон про міжнародний принцип вичерпання прав. Це означає, що як тільки товар залишив територію заводу, то його можна везти для продажу куди завгодно, не надаючи якимсь дистриб’юторам будь-яких переваг.

Показати ще новини
Радіо NV
X