ДФС виявила схему ухилення від сплати податків на 200 млн грн

4 грудня 2017, 09:55
Державна фіскальна служба (ДФС) викрила злочинну групу, яка здійснювала незаконні операції при торгівлі сільгосппродукцією і ухилялася від сплати податків на понад 200 млн грн

Про це повідомила прес-служба ДФС, передає Інтерфакс-Україна.

Так, група осіб здійснювала незаконне придбання, зберігання, транспортування та збут (в тому числі за кордон) за готівкові кошти неврахованої сільгосппродукції в Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській та інших областях.

Відео дня

"Для прикриття незаконної діяльності члени злочинної групи придбали і зареєстрували низку компаній-нерезидентів і низку підконтрольних компаній в різних регіонах України, реквізити яких використовували для оформлення незаконних оборудок", - повідомили в прес-службі.

При цьому для незаконного експорту фігуранти закупляли невраховану сільгосппродукцію у виробників за готівку, без відображення в бухгалтерському та податковому обліку, яку реалізовували за готівку підприємствам реального сектора економіки на внутрішньому ринку України.

Крім цього, члени угруповання оформляли угоди з метою формування фіктивного податкового кредиту та завищення витрат підконтрольним підприємствам, а також надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з переведення безготівкових коштів у готівку.

У ДФС зазначили, що внаслідок такої незаконної діяльності протягом 2016-2017 років фігуранти ухилилися від сплати понад 200 млн грн податків.

На підставі постанов суду в чотирьох областях проведено 34 обшуків, за результатами яких виявлено майже 27 тис. т. незаконно придбаних зернових і олійних вартістю майже 170 млн грн, документацію, банківські картки, мобільні телефони, флешки та понад 170 тис. грн готівкою.

Так, на частину зерна було накладено арешт, а іншу частину передано на відповідальне зберігання.

Крім того, накладено арешт на розрахункові рахунки підприємств-фігурантів, на яких перебуває майже 1,7 млн грн.

Нагадаємо, що за 10 місяців 2017 року фахівцями Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби було виявлено сумнівних операцій на суму майже 6 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X