Діяльність тарифного регулятора привели у відповідність з Конституцією

19 грудня 2019, 14:15

Верховна Рада прийняла законопроект, який приводить діяльність НКРЕКУ у відповідність з Конституцією.

Верховна Рада прийняла законопроєкт № 2490−1, який приводить діяльність Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України у відповідність з рішенням Конституційного суду від 13 червня 2019 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У четвер, 19 грудня, законопроєкт підтримали 265 народних депутатів.


Згідно із законопроектом, регулятор є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і створюється Кабінетом міністрів. Наразі НКРЕКУ є незалежним органом.

Законопроект забирає право призначати і керувати членами комісії у президента та передає його уряду. Для цього в Кабінеті міністрів створюється конкурсна комісія у складі п’яти осіб. Три людини входять в комісію за поданням профільного парламентського комітету, і по одному — за поданням міністерств, що відповідають за енергетику, регіональний розвиток і ЖКГ.

Крім того, законопроект скорочує необхідний термін досвіду роботи в сферах енергетики і комунальних послуг з п’яти до трьох років як на посаду голови, так і на посаду членів комісії. У разі відсутності кворуму регулятора Кабмін отримує право призначати членів НКРЕКУ на термін до трьох місяців.

Нагадаємо, що в червні 2019 року Конституційний суд визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКУ і постановив, що вони втратять силу з 31 грудня 2019 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X