Держзакупівлі ліків в Україні стали більш прозорими, якщо не брати до уваги закритого тендеру UNICEF – Перша Шпальта

5 грудня 2016, 17:28
Ситуація із закупівлями ліків в Україні покращилася, про це заявила програмі Перша Шпальта в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун

За словами міністра, в державному бюджеті 2017 року на придбання ліків передбачено 6 млрд грн, проти 3,7 млрд грн в цьому році. «Тобто ліків буде набагато більше, ніж раніше», - заявила Супрун.

Відео дня

Вона зазначила, що закупівлі медпрепаратів державним коштом стали набагато прозорішими. «У 2015 році 40% українських виробників і дистриб'юторів, які брали участь в тендерах, робили це вперше», - розповіла в.о. міністра. Раніше вони цього не могли зробити через корупційних схем.

Зараз ліки закуповуються як у зарубіжних, так і в українських компаніях. Завдяки цьому вдається заощадити, значні кошти, які раніше вимивалися з держбюджету через те, що ціни на непрозорих тендерах були завищені.

Але все так гладко в системі держзакупівель, відзначають учасники ринку. Так за словами голови Об'єднання роботодавців медичної промисловості Валерія Печаєва, міжнародна організація UNICEF закупила ліків для України в закритому режимі, при цьому жоден з українських виробників не зміг запропонувати свою продукцію цієї організації.

Втім, Печаєв зазначає, що виробники схвалюють проведення міжнародних тендерів, так як це економить державні кошти. «Дві міжнародні організації провели показові закупівлі, в яких взяли участь як резиденти, так і нерезиденти України, велика кількість представників світової фармгалузі. І це дало результат », - зазначає голова Об'єднання роботодавців медичної промисловості.

Також в програмі дивіться інтерв'ю генерального директора компанії з торгівлі електронікою Unitrade Group Володимира Колодюка.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X