Держспецзв'язку завершила сертифікацію системи е-декларування

31 серпня 2016, 17:02
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) видала атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) реєстру електронних декларацій

Увечері 31 серпня Держспецзв'язку передасть атестат відповідності Національному агентству протидії корупції (НАПК), повідомив глава Служби Леонід Євдоченко, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"На сьогодні всі недоліки допущені розробником усунені фахівцями Держспецзв'язку... Ми визначили, що КСЗІ реєстру відповідає всім вимогам і атестат відповідності Госспецвязи виданий і буде переданий у НАПК сьогодні", - заявив Євдоченко.

Запуск системи е-декларування є одним з ключових умов Єврокомісії для введення безвізового режиму між Україною і Євросоюзом.


Нагадаємо, 2 серпня Держспецзв'язку відмовила у сертифікації системи е-декларування. У свою чергу, НАПК залишив у силі своє рішення про запуск системи незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше в РНБО не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

На засіданні уряду 23 серпня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зажадав запустити електронне декларування активів чиновників з 1 вересня і пригрозив звільненнями у разі зриву.

Вдень 31 серпня президент України Петро Порошенко повідомив, що сертифікат безпеки для системи е-декларування буде переданий представникам НАПК.

Показати ще новини
Радіо NV
X