Корови на підприємствах Енергоатому. Заступник міністра економіки розповів, як підвищити прибутковість держпідприємств
Прибутковість держактивів у середньому не перевищує 2%, в Мінекономрозвитку хочуть підвищити її до 5%.
Держсектор української економіки непомірно роздутий. Частка 3733 держпідприємств в економіці становить лише близько 9%, при цьому їхня прибутковість знаходиться на рівні 2%. Про це в інтерв'ю НВ розповів заступник міністра економічного розвитку Павло Кухта.
«Ми поставили перед собою завдання підняти її (прибутковість держпідприємств, — ред.) до 5%. І в той же час зменшити частку цього сектора в економіці теж до 5%. Не тільки за рахунок розпродажу держпідприємств, але і за рахунок того, що буде швидше рости приватний сектор економіки», — заявив він.
За словами заступника міністра, виставлені на приватизацію державні активи — понад тисяча підприємств — знаходяться в огидному стані. «Жодного сенсу тримати їх у держсекторі немає. Треба віддати їх у приватний — і там вони запрацюють. А тут — вони генератор корупції, неефективності і божевілля. У більшості - заборгованості по зарплатах. Це просто знущання над тими людьми, які там працюють», — пояснив Кухта.
Він також додав, що Мінекономрозвитку планує збільшити дохід із держактивів до 5% за рахунок поліпшення управління в тих 200 компаніях, які залишаються в руках держави.
«Це не означає, що там не буде приватизації. Там буде як мінімум продаж непрофільних активів. Наприклад, Укрзалізниця. Вона займається залізничними перевезеннями, а у неї якісь санаторії або готелі, які можна передати в приватний сектор. Або корови і коні на всяких підприємствах типу Енергоатому. Явно непрофільні речі», — розповів Кухта.
«Перед нами стоїть завдання — наведення порядку в цих 200 компаніях. Для цього ми реформуємо систему їх корпоративного управління. Переводимо на нормальні сучасні принципи на базі стандартів Організації економічного співробітництва і розвитку, які передбачають управління, я б сказав на відстані витягнутої руки. Тобто, не в ручному режимі політик керує компанією, а створюється незалежна наглядова рада, є директор, він ставить конкретні цілі. Це в цілому вся реформа», — резюмував заступник міністра.
Як повідомлялося, також Павло Кухта розповів про те, скільки і яких підприємств знаходяться в держвласності на сьогоднішній день, скільки з них планується продати, скільки ліквідувати, а скільки залишити.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.