Держкомпанія заявила про неприбутковість видобування газу на шельфі Чорного моря

14 листопада 2017, 08:26
Державна газовидобувна компанія Укргазвидобування вважає нерентабельним видобуток природного газу на шельфі Чорного моря при існуючій ренті 14-29%
Українські новини.

За його словами, в Україні найбільша рента в Європі. Якщо Україна знизить її, то зможе залучити більше інвестицій у власний видобуток.

"Технічно неможливо добувати газ при існуючій ренті на шельфі Чорного моря", - заявив Прохоренко.

Відео дня

Також глава компанії уточнив, що Укргазвидобування не проводила детальний аналіз питання, яка рента повинна бути в Україні, але при цьому навів приклад Індії, де, за його словами, якщо видобуток газу відбувається на неглибокому шельфі, то рента становить 5%, а якщо на deep water (глибина від 500 до 2 000 метрів) - 0%.

В даний час ставки рентної плати при видобутку газу складають 29% для свердловин глибиною до 5 км і 14% - глибиною більше 5 км.

У лютому 2017 року Укргазвидобування подала до Державної служби геології і надр документи на отримання ліцензій на 5 ділянок шельфу Чорного моря. На цих ділянках шельфу розвідані запаси оцінюються в розмірі від 80 до 300 млрд куб. м газу.

Укргазвидобування розраховує почати розвідувальне буріння на шельфі Чорного моря в 2019-2020 році і вийти на промисловий видобуток на початку 2021.

Раніше в компанії повідомили, що Укргазвидобування вийшла на річний обсяг буріння


Укргазвидобування є найбільшим видобувачем газу в Україні і, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, зобов'язана реалізовувати всі обсяги видобутого газу Національної акціонерної компанії Нафтогаз України для потреб населення. 100% акцій компанії належить НАК Нафтогазу України.

Показати ще новини
Радіо NV
X