Великий дефіцит, стабілізаційний фонд і падіння доходів. Що передбачає новий проект держбюджету

27 березня 2020, 20:04

Стабілізаційний фонд може стати ключовою статтею витрат в новому бюджеті.

У новому проекті змін до держбюджету-2020 чверть витрат буде профінансована за рахунок нового боргу, вважають в Центрі аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської школи економіки.

Відео дня

Це станеться, якщо будуть прийняті зміни про стабілізаційний фонд, який стане ключовою статтею витрат в новому бюджеті.

"Ця єдина стаття складе 8,8% всіх видатків бюджету, або 10% видатків загального фонду державного бюджету", - йдеться в розборі.

У новій версії документа дефіцит бюджету очікується на рівні 305,8 млрд грн, або 6,8% ВВП. Ці цифри отримані з розрахунку, що ВВП залишиться на плановому рівні і виросте на 3,7% за рік. Відзначається, що кожен відсоток зниження динаміки розвитку ВВП призведе до збільшення співвідношення дефіциту до ВВП.

Аналітики додали, що умовно "безпечним" для стійкості економіки, вважається рівень дефіциту не більше 3% до ВВП.

Зокрема, дефіцит загального фонду складе 281 млрд грн, а спеціального - 24,5 млрд грн.

"Фактично, це означає, що кожну четверту гривню державних видатків за загальним фондом потрібно буде профінансувати за рахунок залучення нового боргу", - наголошується в повідомленні.

Зменшення податкових надходжень очікується на 139 млрд грн (15%). У тому числі по загальному фонду - на 130,3 млрд грн, за спеціальним фондом - на 9,3 млрд грн.

Найбільше скорочення в розмірі 45,5 млрд грн очікується від податкових надходжень з ввезених на митну територію України товарів. Ще 20,5 млрд грн бюджет недоотримає через зменшення рентної плати на видобуток природного газу.

Обсяг перерахування дивідендів держпідприємствами пропонують збільшити на 65%, тобто на 26,7 млрд грн.

Нагадаємо, що 26 березня, Кабінет міністрів України запропонував внести зміни до держбюджету-2020 року, які передбачали зниження витрат на освіту, культуру, і відмова від програми підтримки сільгоспвиробників. Пізніше стало відомо, що депутати від усіх фракцій відкинули пропозиції уряду щодо змін до держбюджету. Уповноважений президента Роман Лещенко наголосив, що держава в повному обсязі збереже підтримку агросектору попри скорочення бюджету і перенаправлення частини коштів на боротьбу з поширенням коронавірусу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X