Угоди з ВВП-варантами і розширені держгарантії. Бюджетний комітет запропонував правки до держбюджету-2020 — ЗМІ

10 квітня 2020, 15:29
У бюджетному комітеті вважають за необхідне тимчасово прибрати з Бюджетного кодексу обмеження на надання держгарантій.

Бюджетний комітет Верховної Ради в доопрацьованому проекті правок до держбюджету-2020 пропонує дозволити Міністерству фінансів здійснювати угоди з ВВП-варантами, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на документ, який знаходиться в розпорядженні агентства.

Відео дня

Згідно з проектом поправок, одним з джерел для здійснення таких угод можуть бути, як виняток з діючих положень Бюджетного кодексу, держзапозичень понад обсяги, встановлені в державному бюджеті для фінансування його дефіциту.

Умови угод комітет пропонує визначати Кабінету міністрів.

Також в комітеті вважають за необхідне тимчасово прибрати з Бюджетного кодексу обмеження на надання держгарантій і граничного обсягу держборгу. Дія обмеження пропонують призупинити до кінця поточного року.

Крім того, комітет виступає за можливість давати держгарантії компаніям під весь обсяг виконання боргових зобов'язань, що залучаються на інвестпроекти. Діючі закон про держбюджет передбачає обмеження в 80% від зобов'язань.

Нагадаємо, що на тлі прийняття закону про ринок землі і голосування в першому читанні за "антиколомойський" законопроєкт українські євробонди і ВВП-варранти підскочили в ціні, повернувшись до передкарантинного рівня.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада відхилила законопроєкт з поправками до держбюджету-2020 про створення Фонду боротьби з COVID-19 і потроєння дефіциту. В оновленому варіанті змін дефіцит держбюджету планують на рівні 7,5% ВВП, а бюджет Фонду боротьби з COVID-19 уріжуть на третину.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X