Державні підприємства залишаються неефективними – Перша шпальта

6 квітня 2016, 15:28
1238
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Державні підприємства залишаються неефективними – Перша шпальта - фото

unian.net

Більшість держпідприємств продовжують працювати вкрай неефективно - Перша шпальта

Минулорічні фінансові показники найбільших державних підприємств далекі від ідеальних

Про це заявив керуючий партнер компанії Baker Tilly Олександр Почкун у програмі Перша шпальта, чиїм партнером є НВ.

«Якщо взяти 100 найбільших підприємств, то, в принципі, в більшості випадків вони просто топчуться на місці. Багато хто з них, як показували збитки, так і показують. Деяким з них стає страшно показувати збитки і вони їх якимось чином зменшують. Якщо говорити глобально про розмір державного сектору та кількості державних підприємств, то я б не назвав це видатною перемогою», - каже Почкун.

Проте, директор з розвитку Нафтогазу України Юрій Вітренко зазначає, що чистий фінансовий результат повинен бути принаймні не єдиним фінансовим показником, на який ми маємо звертати увагу. «Ми взагалі вважаємо, що такі великі підприємства як Нафтогаз повинні оцінюватися не з точки зору просто розміру прибутку, а з точки зору прибутковості на вкладений капітал чи чисті активи. Оскільки вартість наших активів дуже велика, відповідно, наш прибуток повинен бути порівнювальним з цієї вартістю активів. І тоді може статися, що досить великий прибуток не є адекватним або є занадто низьким, враховуючи значну вартість активів», - каже Вітренко.

Почкун каже, що за цим показником діяльність держкомпаній далека від ідеалу. «Якщо говорити про держпідприємство, я є великим прихильником приватизації. Найефективніше, що може зробити держава з підприємствами, - це їх приватизувати. Тому що 25 років історії України свідчать і підтверджують те, що це не функція держави заробляти гроші через компанії, яким вона володіє. Це неефективний шлях», - впевнений керуючий партнер Baker Tilly.

Для тих же державних компаній, які ще залишаються в державній власності, які не будуть найближчим часом приватизовані, необхідно терміново провести реформу корпоративного управління, яка б зробила так звану інсоляцію або обмежила політичний вплив на ці державні компанії з боку політиків, підкреслює Юрій Вітренко. «Тоді державі набагато легше буде прийняти рішення про приватизацію. Оскільки тоді це рішення не буде заангажованим», -- наголошує він.

Також дивіться в програмі інтерв'ю з головою Укргазбанку Кирилом Шевченком та керівником найбільшої консалтингової компанії в сфері IT-аутсорсингу ISG Франком Вольфштайнером.

Завершує випуск "розбір польотів" від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Сьогодні, 09:11

thumb img
Голобородько МВФ посилав, але так не буде. Ніхто не збирається сваритися - Зеленський
5934
Економіка

Сьогодні, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
4779
Компанії/Ринки

Сьогодні, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
4395

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:39

thumb img
Американський інвестор купує українського розробника онлайн-казино
Країни

Сьогодні, 16:04

thumb img
Відставка президента Казахстану: текст та відео звернення Назарбаєва до народу
Політика

Вчора, 23:03

thumb img
Порошенко пояснив, як планує повертати Крим