Державні органи не контролюють держпідприємства, - МЕРТ

19 травня 2017, 20:55
Такого висновку дійшов заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час інтерв’ю НВ Бізнес

Відповідаючи на питання про необхідність проводити аудиторські перевірки у державних компаніях, він повідомив що половина установ свідомо не провела аудит за 2015 рік. «За 2015 рік – завершилась тільки половина. Це реальний показник того, наскільки державні органи контролюють державні підприємства, наскільки ефективно працює середньостатистичний директор», – каже Нефьодов.

Відео дня

За його словами, директори держкомпаній свідомо ігнорують наказ МЕРТ щодо проведення аудиту. «Ми сказали їм зробити аудит, і вони тільки половину зробили. І навіть ця половина зробила тільки за рахунок того, що ми ледь додому до них ходили, щоб все ж таки це питання закрити. Це вирок стосовно того, чи може держава бути власником», – констатував Нефьодов.

Про це та більше щодо підготовки запуску масштабної приватизації читайте в інтерв’ю на НВ Бізнес.

Нагадаємо, Кабінет міністрів зобов'язав 145 великих держпідприємств з вартістю активів понад 250 млн грн щорічно проходити незалежний аудит фінансової звітності в рамках проведення реформи системи управління держвласністю.

Для найбільших 46 підприємств, з активами понад 2 млрд грн або річним доходом понад 1,5 млрд грн, були встановлені більш жорсткі вимоги – проходження аудиту у міжнародній аудиторській компанії.

Станом на кінець квітня 2017-го, лише 25 із 46 найбільших держпідприємств успішно пройшли аудит фінансової звітності за 2015 рік, і лише 4 держпідприємства пройшли аудит за 2016 рік.

Як свідчать дані Міністерства економічного розвитку та торгівлі, за дев’ять місяців 2016 року рівень заборгованості із заробітної плати держпідприємств становив 745 млн грн. Це 38% всієї заборгованості із зарплати в Україні станом на 1 жовтня 2016 року.

Серед трьох сотень підприємств, діяльність яких розслідує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), 49 стосуються корупції на держпідприємствах.

На думку голови НАБУ Артема Ситника приватизація ОПЗ була зірвана через корупційні схеми на підприємстві.

Показати ще новини
Радіо NV
X