Державні облігації України були найбільш прибутковими в 2015 році - Financial Times
Зокрема, з початку 2015 року прибутковість інвестицій в українські бонди становить 37,9%, російські - 31,85%, у грецькі - 27,27%, передає Інтерфакс-Україна.
Видання зазначає, що поточний рік розпочався для всіх трьох країн при дуже високих рівнях ризику, що і стало головною причиною високої прибутковості держоблігацій.
Україна і Греція на початку 2015 року були під загрозою дефолту. Прибутковість українських бондів у квітні досягала 48% на тлі переговорів з кредиторами про реструктуризацію держборгу. Процентна ставка по грецьким паперам піднімалася до 20,47% в липні, коли уряд Греції узгоджував умови третьої програми допомоги з кредиторами.
У ці моменти інвестори побоювалися величезних збитків, але і Україна, і Греція змогли домовитися з кредиторами, що призвело до зростання котирувань облігацій.
Інвестори, які не побоялися "тримати" папери України і Греції з початку цього року, тепер можуть отримати хороший дохід від своїх вкладень, пише FT.
Росія розпочала цей рік у розпалі валютної кризи, низьких цін на нафту, санкцій та відтоку капіталу, у результаті чого прибутковість держпаперів піднімалася вище 16%, чого не спостерігалося з моменту фінансової кризи 2008-2009 рр.