Державні облігації України були найбільш прибутковими в 2015 році - Financial Times

24 грудня 2015, 10:51
Вкладення в державні облігації України, Росії та Греції в цьому році виявилися найбільш вигідними для інвесторів, пише ділова газета Financial Times з посиланням на дані агентства Bloomberg і індикатори, що розраховуються Bank of America Merrill Lynch

Зокрема, з початку 2015 року прибутковість інвестицій в українські бонди становить 37,9%, російські - 31,85%, у грецькі - 27,27%, передає Інтерфакс-Україна.

Видання зазначає, що поточний рік розпочався для всіх трьох країн при дуже високих рівнях ризику, що і стало головною причиною високої прибутковості держоблігацій.

Відео дня

Україна і Греція на початку 2015 року були під загрозою дефолту. Прибутковість українських бондів у квітні досягала 48% на тлі переговорів з кредиторами про реструктуризацію держборгу. Процентна ставка по грецьким паперам піднімалася до 20,47% в липні, коли уряд Греції узгоджував умови третьої програми допомоги з кредиторами.

У ці моменти інвестори побоювалися величезних збитків, але і Україна, і Греція змогли домовитися з кредиторами, що призвело до зростання котирувань облігацій.

Інвестори, які не побоялися "тримати" папери України і Греції з початку цього року, тепер можуть отримати хороший дохід від своїх вкладень, пише FT.

Росія розпочала цей рік у розпалі валютної кризи, низьких цін на нафту, санкцій та відтоку капіталу, у результаті чого прибутковість держпаперів піднімалася вище 16%, чого не спостерігалося з моменту фінансової кризи 2008-2009 рр.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X