Ощадбанку й Укрексимбанку готують нове майбутнє – Перша шпальта

29 січня 2016, 23:01
Міністерство фінансів пропонує новий підхід до управління державними банками, заявив заступник міністра фінансів Артем Шевельов в інтерв'ю в програмі Перша шпальта (ПШ).

За його словами, буде проведено повну деполітизацію керування державними кредитними установами: Ощадбанком і Укрексімбанком. У них призначать незалежну наглядову раду й професійний менеджмент. А ті вже самостійно відповідатимуть за результат і обиратимуть стратегічні напрямки.

Відео дня

Міністерство фінансів планує завершити роботу над стратегією розвитку держбанків до кінця цього місяця.

Плани міністерства передбачають, що Ощадбанку доведеться дещо змінити власну стратегію розвитку, розраховану на період до 2017 року. Вона розроблена спільно з міжнародною аудиторською компанією PwC.

«Безумовно, деякі аспекти нашої діяльності ми переглянули. Але це швидше не принципові питання», – заявив ПШ голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

При цьому Шевельов запевнив, що нова стратегія не передбачає переведення клієнтів або вкладників з однієї держустанови до іншої. «Різкі рухи, якісь шоки в банківському секторі абсолютно не потрібні», – підкреслив заступник міністра.

Програма Мінфіну також передбачає, що частину акцій держбанків до 2019 року може бути продано. Тоді може постати питання про зняття держгарантій банківських депозитів.

«Ніхто не говорить, що держава сьогодні-завтра відмовляється від держгарантій. Ми розглядаємо це виключно в контексті подальшої приватизації», – говорить Шевельов.

Також у програмі дивіться інтерв'ю нового президента Європейської Бізнес Асоціації Кшиштофа Седлецьки, в якому він розповідає про те, які настрої домінують серед інвесторів щодо України. І прогноз курсу долара на найближчий час від економічних експертів.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.Показати ще новини
Радіо NV
X