Державі повернули частку в найбільшому газовому родовищі

13 листопада 2017, 19:16
Господарський суд міста Києва повернув на користь державної НАК Надра України частку у розмірі 30% у спільній діяльності (СД) за договором щодо розробки Сахалінського родовища у Харківській області

Про це повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Своїм рішенням суд визнав за Надра України право власності на спірну частку, що дає право державі отримувати прибуток від господарської діяльності на цьому родовищі.

Відео дня

Ще у 2000 році між Полтавським державним геологічним підприємством Полтаванафтогазгеологія та ТОВ Сіріус-1 був укладений договір про спільну інвестиційну та виробничу діяльність на геологічне вивчення та промислову розробку на території Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища.

Додатковою угодою до договору 2007-му році до складу учасників включено НАК Надра України та викладено договір про спільну діяльність у новій редакції, за якою розмір частки компанії у договорі становив 30%. У подальшому, між НАК та Голден Деррік (компанія раніше належала екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому – ред.) укладено договір купівлі-продажу вказаної частки у праві спільної часткової власності за договором.

Разом з тим, у порушення своїх договірних зобов’язань Голден Деррік не сплатило визначену вартість придбаної частки, у зв’язку з чим зазначений договір розірвано у судовому порядку. За таких обставин частка у спільній власності підлягала поверненню у власність компанії Надра України, нагадали у прокуратурі.

Нагадаємо, щоз 1 листопада газовидобувна компанія Голден Деррік перейменувалася в East Europe Petroleum LLC (Іст Юроуп Петролеум). Голден Деррік раніше контролювалася Ставицьким. Зараз, за даними українських ЗМІ, частка Ставицького перейшла великому російському підприємцю, засновнику девелоперської компанії MosCityGroup Павлу Фуксу.

У вересні компанія отримала 16 ліцензій, а на початку листопада - ще 11 спецдозволів на розробку газового родовища в Полтавській області.

Показати ще новини
Радіо NV
X