Держава оголосила полювання на мобільних зловмисників

11 березня 2016, 17:38
3361
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Держава оголосила полювання на мобільних зловмисників - фото

Заборонена "торгівля" міжнародним голосовим трафіком приносить злочинцями мільйони євро щороку

Високі розцінки на вхідні в Україну голосові дзвінки з-за кордону та мізерні штрафи відкрили перед зловмисниками широке поле для отримання нелегальних багатомільйонних доходів. Оскільки держава не квапиться знижувати доходи операторів, змушуючи їх зменшувати свої ставки, то дієвим способом боротьби може стати посилення адміністративної відповідальності за недозволене втручання у діяльність мереж зв’язку

Український державний центр радіочастот (УДЦР) повідомив, що лише за один тиждень – з 25 лютого по 2 березня цього року він виявив 4856 порушень у порядку маршрутизації міжнародного трафіку. За словам директора з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторії Трощенко, левова частка зазначених порушень пов’язана з рефайлом (підміна вхідного міжнародного голосового трафіку під виглядом місцевого). Збитки, яких завдають українських операторам технічно підковані зловмисники, можуть сягати мільйонів євро на рік.

Згідно офіційних даних міжнародних бірж, ціна на завершення міжнародного голосового виклику на мережі українських операторів останні тижні коливається в межах 0,19-0,22 $/хв. Водночас за кордоном подібний міжоператорський тариф, який у подальшому формує роздрібну ціну, переважно на порядок нижчий. У РФ – 4,5 центів, у Естонії – 1,9, в Литві – 1,4, в Польщі – 5 центів за хвилину. З найближчих країн-сусідів дорожче тільки в Білорусі – 33 цента за хвилину.

Зловмисники знаходять обхідні шляхи і пропонують міжнародним операторам значно нижчі ставки за завершення дзвінків в Україні. При цьому вони порушують порядок взаємоз’єднання і не сплачують у бюджет податки. За даними УДЦР, щотижня працівники держпідприємства виявляють по п’ять-шість тисяч номерів, які використовуються для рефайла.

На думку Вікторії Трощенко, стаття 361 Кримінального кодексу передбачає занадто м’які покарання для злочинців, які несанкціоновано втручаються в роботу телеком-мереж. Йдеться про 600-1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (один дорівнює 17 грн.). Якщо би фінансова відповідальність вимірювалася десятками тисяч євро, то сумнівний заробіток від рефайлу втратив би свою привабливість. Вона припустила, що відповідальність за подібні правопорушення варто було би включити у площину Адміністративного кодексу.

Вікторія Трощенко вважає, що відповідні законодавчі зміни можна передбачити в законопроекті про електронні комунікації, який перебуває на розгляді Верховної Ради. Окрім цього способу, можна доповнити вже існуючий закон про телекомунікації або Адміністративний кодекс.

Інший шлях для викорінення рефайла – зниження розцінок українських операторів до середньоєвропейських. Найбільші стільникові компанії – Київстар, Vodafone Україна та lifecell – на які припадає понад 90% вхідного міжнародного трафіку, по свої волі на цей крок не підуть. За неофіційними оцінками, їхні доходи від цього виду діяльності складають приблизно 20% від загального заробітку. У Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації відповідних важелів впливу нема, окрім умовлянь.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

ТОП 3

Економіка

20 березня, 12:34

thumb img
Гройсман про перепалку з Ляшком: "Я не знаю, що багато людей потребують кращого життя? Відкрили мені Америку, б***ь"
8278
Компанії/Ринки

20 березня, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5675
Економіка

Вчора, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
5640

Головне

Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
СВОП Зеленського. Чому зростає ймовірність дефолту України
Картки

Вчора, 13:21

thumb img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Мені слід поквапитись?
Футбол

Вчора, 23:14

thumb img
Манчестер Сіті розпочав переговори з українцем про новий контракт - ЗМІ