Депутати зареєстрували законопроект проти аграрного рейдерства

16 березня 2018, 11:44

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект проти аграрного та земельного рейдерства в Україні.

Про це передає агентство Інтерфакс-Україна.

Ініціаторами законопроекту №8121 Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству, покликаний мінімізувати аграрне і земельне рейдерство виступили нардепи Олег Кулініч, Олександр Бакуменко, Олег Ляшко, Іван Мірошниченко, Андрій Кіт та інші.

Відео дня

Законопроект передбачає збільшення гарантійного внеску для учасників земельних торгів з 5% до 50% річної орендної плати і заборона знижувати орендну плату, встановлену за результатами аукціону, після укладення договору оренди.

На думку авторів законопроекту, це унеможливить зрив аукціон учасниками торгів, які спочатку пропонують завищену орендну плату, а потім відмовляються підписати договір.

Крім того, передбачається оцифрування всіх наявних у Госгеокадастру відомостей про раніше видані державні акти та зареєстровані договори оренди та їх внесення до кадастру. Закон також покликаний протидіяти підробці документів, що надаються для реєстрації.

Як зазначають автори законопроекту, його ухвалення дозволить здійснювати онлайн-внесення відомостей до кадастру через електронний документообіг, отримувати будь-яку інформацію з Держземкадастру в електронній формі.

Як вважають автори, документ допоможе уникнути подвійну реєстрацію договорів оренди землі за рахунок автоматизації взаємодії між кадастром та Держреєстром прав на нерухоме майно.

Показати ще новини
Радіо NV
X