Депутати ухвалили закон про відновлення кредитування

3 липня 2018, 12:08

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування №6027-д.

Передбачається, що ухвалений закон ліквідує законодавчі прогалини, які використовуються позичальниками банків для ухилення від виконання обов'язків.

У Національному банку України (НБУ) вважають, що законопроект дозволить зменшити ризики кредиторів під час здійснення кредитних операцій. Крім того, він має полегшити доступ суб'єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими позиками.

Відео дня

"За умов захищеності прав кредиторів банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування як фінансового інструменту, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами", - зазначили у прес-службі регулятора.

Також голова НБУ Яків Смолій зазначив, що неефективне законодавство дозволяє несумлінним позичальникам використовувати його для ухилення від виконання своїх зобов'язань, пишуть Українські Новини.

"У тому числі неефективний інститут поруки, широке застосування схеми ухилення від виконання своїх зобов'язань за договором поруки шляхом ліквідації відповідальної особи", - сказав він.

Також цей документ дозволяє скасувати необ'єктивне визначення вартості іпотеки і можливість відчужувати майно без згоди заставодержателя.

Ухвалення документа, за словами Смолія, забезпечить вирішення питань, необхідних для відновлення кредитування, а також посилить захист кредиторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X