Депутати прийняли за основу скандальний законопроект про "захист українського виробника"

7 грудня 2017, 19:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Верховна Рада прийняла за основу проект закону про сприяння розвитку промислового виробництва і малого та середнього підприємництва, більш відомий за його назвою "Купуй українське, плати українцям"

За законопроект №7206 проголосував 241 народний депутат на засіданні 7 грудня.

Законопроект передбачає зміну процедур публічних тендерних закупівель.

Співавторами документа вступили депутати Радикальної партії Олег Ляшко і Віктор Галасюк.

Відео дня

За їх твердженням, цей закон "дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку українських підприємств". Законопроектом пропонується надавати під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче на 43%.

У той же час, за підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке виступило проти прийняття цього документа, назвавши його "мегакорупційним", іноземних компаній серед учасників і переможців в державних закупівлях - не більш ніж 1%, тоді як імпортні товари в загальному обсязі держзакупівель становлять 27%.

Автори законопроекту пропонують виділити категорії товарів, робіт або послуг, закупівлі яких будуть здійснюватися виключно за ціновим критерієм. Для інших він передбачає додаткові нецінові критерії.

Формула передбачає питому вагу "місцевої складової" не нижче 20% в тендерній пропозиції.

Голова парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук в своєму виступі зазначив, що при доопрацюванні проекту до другого читання потрібно буде врахувати зауваження науково-експертного управління Ради.

"Ми повинні його доопрацювати, щоб механізми, які пропонуються були правильно виписані. Щоб це не тягло за собою спотворення конкуренції. Ми повинні зробити так, щоб закон надавав перевагу вітчизняним виробникам, але не призводив до підвищення цін на тендерах по держзакупівлях", - сказав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X