Депутати легалізують фрілансерів

12 липня 2016, 13:40
2391
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг

«Ура!!! 246 голосів за #4496 у першому читанні. Спрощення експорту послуг, зарахування коштів, відміна перекладу документів з англійської, електронний підпис та контракти в зовнішньоекономічній діяльності все ближче!», – відреагував на своїй сторінці у Facebook один із лобістів законопроекту, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Серед новацій, які дає українським підприємцям законопроект, можливість укладати договори про експорт послуг в електронній формі, оминаючи письмову тяганину. Також норми законопроекту забороняють банкам вимагати переклад документів на українську мову, в разі якщо вони оформлені англійською. Окрім того, проект закону впроваджує інвойси (документ, що надається продавцем покупцеві з переліком товарів) підписані електронним підписом, замінюючи зовнішньоекономічний договір і акт виконаних робіт, скріплені підписами і печатками, які є обов’язковими для проходження валютного контролю.

Як зазначають розробники законопроекта, без закону легальний експорт інтернет та комп’ютерних послуг майже неможливий. Щорічний обсяг експорту послуг фрілансерами оцінюється у близько $350 млн. Більша його частина знаходиться в тіні саме через складність адміністративних обмежень, що тягне за собою недопостачання податкових надходжень до бюджету.

За підтримку проекту закону проголосувало 246 народних обранців при необхідному мінімумі в 226 голоси. Законопроект підтримали фракції Народний фронт (за відповідне рішення проголосували 84% фракції), БПП (70%), об'єднання Самопоміч (69%), Опозиційний Блок (60%) та Воля Народу (53%). На противагу, Радикальна Партія віддала лише 10% своїх голосів, Батьківщина – 5%, Відродження – 4%.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Країни

Сьогодні, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну
Політика

Сьогодні, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста

Головне

Країни

Сьогодні, 20:39

article_img
США направили в Чорне море ракетний есмінець Donald Cook
Геополітика

Сьогодні, 05:28

article_img
Розвідка США заявила про успішне випробування Росією нової системи ПРО Нудоль - CNBC
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open