Депозити в гривнях подешевшали втричі більше від доларових

1 коментувати
Депозити в гривнях подешевшали втричі більше від доларових
Наталя Кравчук / НВ
У травні суттєво подешевшали гривневі депозити - більше, ніж за увесь перший квартал

Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

У травні ставки за гривневими вкладами знизилися на 0,44-1,55 п. п. (До 9,49-17,88% річних). Для порівняння: за перший квартал їх прибутковість впала на 0,33-0,93 п. п.

Різке зниження ставок по депозитах в гривні обумовлено в першу чергу висновком з ринку банків, які пропонували завищені ставки по депозитах, Фідобанк і банку Михайлівський. Ці фінустанови залучали депозити під 25-27% річних, зауважує видання. 

На прискорення темпів падіння ставок по вкладах позитивно також вплинуло відновлення припливу гривень в систему. За даними Національного банку України обсяг депозитів фізосіб у гривні в квітні виріс на 2,3% (до 187,6 млрд грн).

Незважаючи на різке зниження процентних ставок по депозитах в гривні, докризового рівня вони ще не досягли і залишаються дорожче на 1,06-2,6 п. п., ніж в травні 2013 року.

Депозити у валюті подешевшали в три рази менше, ніж гривневі. Ставки по депозитах у валюті в травні знизилися на 0,12-0,53 п. п. (до 2-6,51% річних). Те, що валютні депозити дешевшають повільніше, пояснюється мінімальним припливом вкладів в доларах США і євро.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: