Свято закоханих. В українських офісах ігнорують День святого Валентина

В Україні майже не святкують День святого Валентина на корпоративному рівні (Фото:yarunivphoto / depositphotos)
Ставлення українців до Дня усіх закоханих неоднозначне. Лише чверть співвітчизників святкує День святого Валентина на роботі.
Про це свідчать результати опитування, проведеного кадровим порталом grc.ua в січні.
42% респондентів вважають це свято днем закоханих, 21% опитаних вважає, що це свято придумали маркетологи для продажу квітів, листівок та інших товарів, 18% бачать у цьому дні привід проявити турботу та увагу до своїх близьких.
При цьому 76% опитаних заявили, що в їх компаніях це свято ігнорується на корпоративному рівні.
Майже третина українців заявила, що свято всіх закоханих нічим не відрізняється від інших днів календаря (15%) чи взагалі вважає його незрозумілим днем, який не вписується в наші культурні традиції (15%).
В кожній сьомій компанії колеги вітають один одного на словах. Трохи менше, а саме у 12%, вітають у робочому чаті, через соціальні мережі чи електронною поштою. Ще 5% пригощають одне одного смаколиками. Зовсім рідко влаштовують вечірки, дарують квіти, готують приємні сюрпризи та підписують листівки-валентинки.
Цікаво, що фактор статі майже не позначається на звичці святкувати цей день в корпоративних колах. Хіба що відзначимо, що чоловіки в 4 рази рідше роблять валентинки.
Колеги словами вітають один одного: чоловіки — 16%, жінки — 14%.
Вітають у робочому чаті, через соціальні мережі чи електронною поштою: чоловіки — 11%, жінки — 13%.
Підписують листівки-валентинки: чоловіки — 1%, жінки — 4%.
Пригощають один одного смаколиками: чоловіки — 5%, жінки — 5%.
Готують сюрпризи один одному: чоловіки — 1%, жінки — 2%.
Влаштовують святкування/вечірку на роботі: чоловіки — 2%, жінки — 2%.
Дарують квіти: чоловіки — 2%, жінки — 2%.
Не святкують День святого Валентина: чоловіки — 79%, жінки — 74%.

Щодо ставлення до Дня святого Валентина в залежності від віку є декілька цікавих фактів:
— 19−23-річні респонденти взагалі не вітають словами (тобто усно) один одного (0%). При цьому опитані, старші ніж 60 років, роблять це в 36% випадків;
— наймолодші опитані надають перевагу «диджіталізованим» методам вітання. 22% респондентів в категорії 19−23 роки надсилають привітання у робочий чат, соціальні мережі та використовують для цього електронну пошту. Вищезгадані 60+ років тут поступилися — 18%;
— наймолодші (19−23 роки) святкують День святого Валентина у компанії значно рідше, ніж старші люди (60+ роки) — 12% проти 36%, у цілому, відсоток тих, хто святкує, з віком зростає.
Сюрпризи на День святого Валентина — рідкість у компаніях. Лише у двох вікових категоріях зустрічаються такі випадки: 31−40 років — 3%, 41−50 років — 2%;
Респонденти старші за 60 років найчастіше влаштовують повноцінні святкування або вечірки (9%). Найближчий «переслідувач» — категорія 41−50 років — 3%. У наймолодших (19−23 роки) красується скромний нуль.

В опитуванні взяли участь 558 респондентів з різних регіонів України.
Раніше повідомлялося, що за даними опитування grc.ua, майже половина українців не задоволена своєю роботою.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.