Демчишин спрогнозував ціну російського газу для України на початок 2016 року

28 вересня 2015, 16:24
Міненерго України очікує зниження ціни імпорту природного газу в I кварталі 2016 року. Про це розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, він також зазначив, що здешевлення російського газу перевищить 5% по відношенню до ціни IV кварталу.

"Очікуємо, що в першому кварталі ціна (російського газу – ред.) буде ще менше. Ми очікуємо, що ціна європейських партнерів також буде зменшуватися", - розповів він.

Відео дня

Глава Міненерго пояснив, що ціна російського газу знизиться завдяки формулі, яка враховує ціну за попередні три квартали.

Демчишин також підкреслив, що за останніми домовленостями з РФ і ЄС ціна російського газу вже є економічно обґрунтованою, тому реагує на загальний тренд здешевлення енергоресурсів.

Раніше віце-президент ЄК з энергосоюзу Марош Шефчович заявив про те, що ціна російського газу для України в четвертому кварталі 2015 року складе $232 за тисячу кубометрів.

Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову, згідно з якою ціна на газ для України буде такою ж, як для сусідніх країн ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X