Демчишин прокоментував запропоновану Кремлем вартість газу

25 вересня 2015, 18:18
Міністр енергетики України Володимир Демичишин наголосив, що запропонована Росією напередодні знижка до ціни на газ ближче до справедливого рівня вартості

"Це, принаймні, ближче ніж 250 доларів, які пропонувалися спочатку. Це ближче до того рівня, який ми вважаємо справедливим", - сказав Демчишин перед початком тристоронніх переговорів між Україною, Росією і Єврокомісією, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми покупці, ми зацікавлені, щоб купувати дешевше. Так склалося, що економіка України дуже енергоємка, тому будь-яке зниження ціни газу, ми вважаємо, повинно позитивно вплинути на економіку", - зазначив він.

Крім того, Демичишин висловив надію, що в п'ятницю будуть підписані документи з "зимового пакету". "Обов'язково, обов'язково, обов'язково очікуємо. Я впевнений, що сьогодні буде дуже конструктивна розмова", - додав міністр.

У свою чергу міністр енергетики Росії Олександр Новак також зазначив, що російська сторона розраховує підписати "зимовий пакет" сьогодні. "Я сподіваюся, що документи, в тому числі протокол будуть підписані до кінця дня", - зазначив Новак.

За його словами, знижка на газ для України буде знаходитись приблизно на рівні 20 доларів за тисячу кубометрів. "В кінцевому підсумку загальна ціна з урахуванням знижки формується на рівні сусідніх країн, таких як Польща", - зазначив Новак.

Як повідомлялося, тристороння зустріч України, Росії та Єврокомісії щодо газу відбудеться 25 вересня в Брюсселі.

Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову, згідно з якою ціна на газ для України буде такою ж, як для сусідніх країн ЄС.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X