Демчишин повідомив, коли Україна почне закачку російського газу

28 вересня 2015, 16:03
НАК Нафтогаз України отримав всі необхідні документи від ВАТ Газпром і готовий почати передоплату й закачування російського газу, як тільки буде підписаний тристоронній протокол про постачання російського газу між Україною, Європейським Союзом і Росією, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин

"500 млн доларів зібрали, вони знаходяться на рахунку Нафтогазу в Ощадбанку", - сказав Демчишин, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому він додав, що таку суму вдалося накопичити за рахунок внутрішніх резервів.

Відео дня

Говорячи про ціну газу (232 долара за 1000 куб. м), міністр зазначив, що вона погоджена на четвертий квартал, а домовленості по "зимовому пакету" поширюються на весь опалювальний сезон.

Також Демчишин зазначив, що в цю ціну, на відміну від попередніх домовленостей, вже включено доплату за калорійність, яка протягом останніх періодів складала близько 7 дол. за 1000 куб. м.

"Ціна відповідає ринковій - ціна європейських хабів мінус вартість транзиту", - пояснив він.

Разом з тим глава Міненерговугілля наголосив, що, незважаючи на домовленості з РФ по "зимовому пакету", Україна продовжить імпортувати газ по реверсу з західного напрямку.

Нагадаємо, раніше глава російського газового монополіста ВАТ Газпром Олексій Міллер припустив, що ціна на російський газ для України в першому кварталі 2016 року може виявитися нижче вартості газу в четвертому кварталі.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X