Демчишин не бачить підстав поставляти електроенергію в окупований Крим

13 січня 2016, 15:17
Україна не буде постачати електроенергію в окупований Крим без договору з РФ, заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, повідомляє Інтерфакс-Україна

"Позиція російської сторони полягає в тому, що вона не готова підписувати договір на умовах України, а наша політична позиція була попередньо озвучена - ми не можемо (постачати електроенергію - ІФ), у нас немає підстав. На даний момент договору немає, відповідно і ми не постачаємо", - сказав він журналістам у середу, 13 січня.

Відео дня

За словами Демчишина, поки немає відповідного договору недоречні і розмови про ціну української електроенергії для анексованого Росією Криму.

Міністр додав, що за його інформацією, ситуація в Криму частково стабілізована – за рахунок енергомосту, завезених генераторів і реконструкції ТЕС, хоча до моменту повноцінного запуску енергомосту "у них цілий рік поки будуть проблеми".

Також Демчишин сьогодні, 13 січня, заявив, що в Україні є достатньо потужностей з виробництва електроенергії, тому на даному етапі країна може обійтися без імпорту з Росії.

За словами глави Міненерго, поставки російської електроенергії не виробляються не через відмови Росії, а тому, що українська сторона таких не вимагала.

Нагадаємо, 13 листопада Україна припинила імпорт електроенергії з Росії. У Міненерго уточнювали, що імпорт російської електроенергії припинено у зв'язку із запуском третього блоку Рівненської АЕС та відсутністю необхідності у постачанні з-за меж країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X