Демчишин домовився з нафтотрейдерами про терміни зниження цін на бензин та дизпаливо

13 січня 2016, 21:02
Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин домовився з нафтотрейдерами про те, що ціни на світлі нафтопродукти повинні відреагувати на падіння нафти протягом двох тижнів

Про домовленість повідомляється на сторінці Міністерства енергетики та вугільної промисловості у Facebook.

"Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара", - сказано в повідомленні Міненерговугілля.

Відео дня

У повідомленні зазначається, що представники компаній, які постачають бензин та дизпаливо заявили, що аналіз ціни можна буде провести лише після завершення січня, який завжди характеризується спадом продажів та після нових поставок нафтопродуктів.

Вони також звернули увагу на те, що у структурі ціни на бензин більше половини займають податки та акциз, тому зниження його ціни не може повністю відповідати зниженню цін на нафту.

Володимир Демчишин підтримав ініціативу щодо публікації у відкритих джерелах індикативної ціни на пальне та її структури.

Повідомляється також, що для того, щоб зробити ціни на пальне максимально прозорими, буде створена постійно діюча консультаційно-аналітична група за участю Мінекономіки, ДФС та НБУ. За потреби до аналізу цін "також буде залучатися Антимонопольний комітет України з відповідним інструментарієм", - зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що ціна на бензин повинна бути як мінімум на гривню нижче.

Крім того, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що бачить можливість для зниження вартості палива на автозаправних станціях України, у зв'язку зі здешевленням нафти на світовому ринку.

Раніше генеральний директор мережі WOG Сергій Корецький заявив, що бензин на АЗС України подешевшає, якщо світові ціни на нафту продовжать знижуватися.

12 січня ціна на нафту марки WTI опустилася нижче позначки 30 доларів за барель, склавши 29,93 дол/бар. Така низька ціна сформувалася вперше з 2003 року.

Крім того, 12 січня станом на 18:38 за київським часом вартість березневих ф'ючерсів на нафту марки Brent знижувалася на 3,61%, до $30,73 за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X