Дефіцит платіжного балансу скоротився майже до нуля - НБУ

2 березня 2017, 10:30
У січні 2017 року від’ємне сальдо становило $26 млн проти $315 млн у січні минулого року

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

У перший місяць року зростання експорту товарів суттєво прискорилося, в той час як темпи зростання імпорту сповільнилися.

Суттєве збільшення експорту товарів у січні (на 52.7% р/р) зумовлене як низькою базою порівняння минулого року, так і нарощенням обсягів експорту за основними групами товарів.

Відео дня

Підвищення світових цін на метали сприяло нарощенню обсягів експорту чорних та кольорових металів (на 70.1% р/р).

Значне розширення поставок зернових культур (на 66.4% р/р) зумовило зростання експорту продовольчих товарів на 55.4% р/р, що забезпечило половину зростання загального експорту.

Натомість зростання імпорту товарів у січні дещо сповільнилося (до 31.6% р/р з 36% р/р у грудні).

Зниження цін призвело до скорочення вартісних обсягів імпорту продовольчих товарів.

Обсяги імпорту енергетичних товарів зросли (на 67.8% р/р проти 83.9% р/р у грудні), насамперед, через збільшення імпорту природного газу для опалювання у зв’язку з похолоданням.

Експорт послуг зріс на 16.2% р/р внаслідок збільшення обсягу транзиту газу до європейських країн та значного збільшення обсягу наданих нерезидентам ІТ-послуг.

Вартісні обсяги імпорту послуг також зросли, однак нижчими темпами (14.4% р/р). Традиційно найбільший внесок у це зростання забезпечено статтею "подорожі", імпорт за якою збільшився на 10.5% р/р.

Сальдо торгівлі послугами у січні поточного року було додатним та становило $155 млн.

Показати ще новини
X