Введуть квоти. У Росії можуть обмежити експорт соняшникової олії

23 березня 2022, 17:23

На тлі світового дефіциту соняшникової олії, що виник після військового вторгнення Росії в Україну, РФ має намір обмежити експорт цієї продукції.

Росія може вести квоту на експорт продуктів переробки соняшника з 15 квітня до 1 вересня 2022 року. Про це повідомило інформаційне агентство Інтерфакс із посиланням на виконавчого директора Масложирового союзу Росії Михайла Мальцева. Квота по маслу може становити 1,5 млн тонн, шроту - 700 тисяч тонн.

Відео дня

Також російська влада хоче підвищити мита на експорт олійних культур і запровадити експортне мито на олійний льон. Пропозиція вже направлена до Мінекономрозвитку Росії.

Така інформація з'явилася 23 березня після наради за участю диктатора Володимира Путіна та голови Мінсільгоспу РФ Дмитра Патрушева.

У Росії з 1 вересня 2021 року вже діє мито на експорт соняшникової олії, розмір якого плаває. Його розмір становить 70% від різниці між базовою ціною ($1000 за тонну) та індикативною ціною ереднє арифметичне ринкових цін за місяць), зменшеною на величину коригувального коефіцієнта ($50 за 1 тонну). Цей механізм діятиме до 31 серпня 2022 року. Крім того, експортними митами обмежені постачання за кордон соняшнику, сої та ріпаку.

Росія є другим після України світовим експортером соняшникової олії. Федеральна митна служба РФ повідомляла, що у 2020 році з Росії було експортовано 3,7 млн тонн цього продукту.

Через військове вторгнення Росії в Україну у світі вже спостерігається дефіцит соняшникової олії.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо NV
X