«Через порушення процедур». Данилюк через суд вимагає зупинити конкурс на голову Бюро економічної безпеки

5 серпня 2021, 19:45

Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк, якого не допустили до відбору на посаду глави Бюро економічної безпеки через відсутність нострифікованого диплома оскаржує конкурс через суд.

Колишній міністр фінансів і Секретарем РНБО України Олександр Данилюк через суд вимагає зупинити конкурс на посаду Директора Бюро економічної безпеки України «через порушення процедур».

Відео дня

Про це йдеться в заяві юридичної компанії Miller в Facebook.

З відповідною заявою про забезпечення позову юристи звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Серед вимог - позивача визнати протиправними дії Комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Бюро економічної безпеки України.

«Мають бути заборонені подальші етапи конкурсу на заміщення посади директора Бюро економічної безпеки України. Протягом двох днів (відлік починається сьогодні), суд зобов'язаний винести відповідну ухвалу», - йдеться в заяві юристів.

Відзначається, що суттю порушення з боку конкурсної комісії, головою якої є радник голови Офісу Президента України Тимофій Милованов, є той факт, що комісія не допустив до конкурсу Олександра Данилюка, аргументувавши це відсутністю підтвердженого наявності у претендента спеціальної освіти.

У той же час юристи відзначають, що в переліку документів, які має подати кандидат такого вимоги немає. Як говориться в заяві юридичної фірми, вимога про наявність спеціальної освіти є тільки до особи, вже призначається на посаду директора Бюро, а не до кандидата.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про Бюро економічної безпеки України 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро має почати роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

Відповідно до закону, в БЕБ буде працювати до чотирьох тисяч співробітників, а директора органу виберуть на конкурсі.

У державному бюджеті на 2021 рік передбачили витрати на створення Бюро економічної безпеки. Мінфін заклав на ці цілі 587 млн грн.

Засідання конкурсної комісії, на якій визначали, хто буде брати участь у відборі на посаду глави БЕБ, пройшло 29 липня. Комісія не допустила до конкурсу 11 осіб, в тому числі екс-міністра фінансів Олександра Данилюка.

Президент Київської школи економіки, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов, який очолює комісію, пояснив це тим, що у ексміністра немає економічної або юридичної освіти, оскільки його диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування не нострифікований, тобто не підтверджений.

Після засідання комісії Данилюк і Милованов обмінялися образливими словами на своїх сторінках в Facebook . На наступний день Данилюк вдарив Милованова на святкуванні свого дня народження. Екс-міністр фінансів вважає, що голова конкурсної комісії виконав вказівку від Офісу Президента зняти його з конкурсу. Милованов це спростовує і називає Данилюка «Гопником».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X