Є час підготуватись. Данілов розповів, коли РНБО може назвати перших олігархів

30 грудня 2021, 19:22

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) може назвати перших олігархів 20−25 травня наступного року. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов у ході брифінгу за підсумками засідання.

Зокрема, рада може визначити перших олігархів під час засідання, яке відбудеться наприкінці травня цього року.

« Закон про олігархів. У нас є розуміння, що до кінця травня він уже має почати працювати. І якщо далі продовжуватиметься вся ця процедурна ситуація, 20-25 травня ми можемо мати на засіданні РНБО перших олігархів, які будуть визначені рішенням РНБО згідно з нашим законодавством», — Данилов.

Відео дня

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію на початку листопада цього року.

Верховна Рада ухвалила проект закону « Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу у громадському житті ( олігархів)» ще 23 вересня 279 голосами, однак того ж дня виявилося, що депутати виклали статтю 5 у трьох різних редакціях, оскільки врахували поправки № 396, 398 та 406.

Таким чином, у законопроекті з'явилися взаємовиключні норми: одна каже, що рішення про визнання людини олігархом приймає РНБО, інша — що Нацагентство з питань запобігання корупції ( Поправка екс-спікера Ради Дмитра Разумкова). 3 листопада Рада виправила цю помилку і ще низку неточностей . За те, щоб рішення про внесення до реєстру олігархів ухвалювало РНБО, проголосувало 249 депутатів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X