Данилюк заявив про загрози економіці у разі відсутності траншу МВФ - ЗМІ

4 червня 2018, 08:08

Міністр фінансів України Олександр Данилюк розіслав народним депутатам лист, в якому закликає негайно ухвалити закон про антикорупційний суд і тим самим розблокувати фінансування від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це йдеться у відповідному листі, копія якого є в розпорядженні Української правди.

Данилюк просить нардепів "відкласти в сторону усі існуючі політичні суперечки" і "прийняти рішення історичної важливості".

Відео дня

"Нагадую, що затверджений Парламентом державний бюджет на 2018 рік базувався на припущенні, що Україна успішно реалізує програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Це передбачає, в тому числі, створення Вищого антикорупційного суду. Критично важливим є голосування за закон в узгодженій з нашими міжнародними партнерам редакції", - пояснює посадовець.

Він попереджає, що якщо Верховна Рада не ухвалить цього рішення, на країну чекають "серйозні фінансові та політичні наслідки".

Данилюк нагадує, що невиконання програми МВФ позбавляє Україну можливості отримати кредити на фінансування держбюджету і довіри іноземних інвесторів. І це, за словами міністра, на тлі того, що протягом наступних п'яти років Україні необхідно виплатити за зовнішніми боргами більш ніж $23 млрд.

"У разі зриву програми видатки бюджету 2018 року мають бути скорочені на суму близько $4 млрд. Для стабілізації ситуації держава буде змушена витрачати свої золотовалютні резерви, що призведе до девальвації гривні та стрибка інфляції", - наголошує він.

Данилюк прогнозує, що подібний сценарій є загрозою національній безпеці країни та "відкине державу в розвитку на роки назад".

Нагадаємо, що раніше глава Нацбанку Яків Смолій заявляв, що НБУ може вдатися до жорсткості монетарної політики і запровадження деяких валютних обмежень в разі посилення інфляційного тиску, якщо Україні не вдасться отримати черговий кредитний транш МВФ.


Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ становитиме близько $1,9 млрд.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після закінчення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може скласти близько $5,5 млрд. При цьому регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ близько $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Показати ще новини
Радіо NV
X