Данилюк виступив проти створення Нацбюро фінрозслідувань

15 березня 2018, 20:58

Міністр фінансів Олександр Данилюк розкритикував ініціативу  створення Національного бюро фінансових розслідувань.

Про це він розповів НВ Бізнес.

За словами Данилюка, у 2017 році було розроблено законопроект про Службу фінансових розслідувань за принципами, що відповідали міжнародній практиці, проте його прийняття було заблоковане.

Відео дня

“Те що ми побачили через рік (законопроект про Нацбюро фінрозслідувань - ред.)[...] порушує ці принципи, створює структуру, яка є залежною, має надмірні повноваження, створює дублювання між існуючими органами, в першу чергу НАБУ (Національне антикорупційне бюро - ред.), а це серйозний ризик для НАБУ”, - вважає міністр.

Данилюк відзначив, що Україна втратила рік, і за цей час на бізнес продовжили тиснути, так як не було створено орган, який міг би ефективно розслідувати злочини.

“Якщо закон (про створення Служби фінрозслідувань - ред.) буде відповідати принципам незалежності, довіри, без дублювання функцій, то його треба приймати, і в нас є час його запустити (у 2018 році - ред.)”, - вважає міністр.

Нагадаємо, що 22 березня 2017 року Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань, яка буде створена замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони (СБУ).

У квітні Національна рада реформ заблокувала відповідний законопроект.

При цьому, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за ліквідацію податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами в СБУ й Нацполіції.

У вересні уряд схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань.

28 лютого 2018 року глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила про завершення розробки законопроекту про Національне бюро фінансових розслідувань і оприлюднила документ.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що відповідний законопроект дозволить припинити тиск на бізнес силових структур, а також стане єдиним органом розслідування несплати податків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X