Данилюк розповів про наслідки припинення співпраці України із МВФ

6 червня 2018, 08:29

Припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) автоматично означає зменшення витрат державного бюджету щонайменше на $4 млрд.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в ефірі одного з телеканалів, передає УНІАН.

"Якщо ми припиняємо співпрацю з МВФ – це автоматично означає секвестр. Секвестр на суму щонайменше $4 млрд”, - сказав він.

Відео дня

При цьому, як зазначив міністр, держбюджет України на 2018 рік передбачає отримання траншів МВФ і доступ до зовнішніх ринків запозичень.

"Ключова умова за програмою з МВФ – ухвалення закону про антикорупційний суд - не виконано", - підкреслив Данилюк.

Зазначимо, що раніше міністр фінансів розіслав народним депутатам лист, в якому закликає негайно ухвалити закон про антикорупційний суд і тим самим розблокувати фінансування від МВФ.


Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ становитиме близько $1,9 млрд.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може скласти близько $5,5 млрд. При цьому регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ близько $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X