Данилюк прогнозує створення Антикорупційного суду в квітні

1 березня 2018, 09:38

Закон про Антикорупційний суд може бути прийнятий Верховною Радою протягом найближчих двох місяців, розраховує міністр фінансів Олександр Данилюк.

Про це він сказав на 14-й щорічній інвестиційній конференції, організованій компанією Dragon Capital 1 березня в Києві.

"У мене є очікування, хоча я і не можу це стверджувати, що законопроект про Антикорупційний суд буде ухвалено вже в квітні", - сказав Данилюк, повідомляє корреспондент НВ Бізнес

Відео дня

Міністр висловив надію, що "Верховній Раді вистачить олімпійського духу ухвалити це рішення".

Посол ЄС Хьюг Мінгареллі в свою чергу наголосив, що суд мав бути "створений без затримок", і "в тих межах, які вказала Венеціанська комісія".

За словами Данилюка, зараз саме той час, коли ця місія МВФ необхідна для того, щоб Україна могла просунутися далі у співпраці з Фондом.

Зазначимо, що Верховна Рада на пленарному засіданні в четвер, 1 березня, має розглянути законопроект №7440 президента Петра Порошенка про створення Вищого антикорупційного суду. Документ значиться в порядку денному засідання парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є прийняття закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Петра Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз (ЄС) розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури добору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного та врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Відзначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Показати ще новини
Радіо NV
X