Данилюк назвав три заслуги на посту міністра фінансів

11 червня 2018, 20:39

Націоналізація Приватбанку, запровадження прозорого реєстру ПДВ до відшкодування, а також прозорий і прогнозований підхід до бюджетування - це три "кейса", здійсненням яких на посаді міністра фінансів пишається Олександр Данилюк.

Про це він розповів в ефірі програми Економічний прорив на Радіо НВ.

У справі Приватбанку, за словами Данилюка, всі досі боялися навіть підійти до цього питання з огляду на навіть не колишніх власників банку, а з огляду на те, якого масштабу була ця проблема. Якби з її рішенням ще трохи зволікали, то 22 млн клієнтів втратили б свої гроші. "Усі реформи за попередні два роки були б перекреслені", - зазначив Данилюк.

Відео дня

Що стосується відшкодування ПДВ, то тепер ніхто, як запевняє екс-міністр, не зможе "відкотити" назад нову прозору систему.

Також Данилюк назвав три речі, які йому вдалося зупинити: це впровадження ПДВ-облігацій, відновлення податкової міліції, а також те, що Мінфін не дозволяв непрозоро спрямовувати кошти держбюджету на різні "хотілки". "Вважаю, що цим я дуже багатьом зіпсував їх плани", - сказав він.

Свою жорстку позицію з багатьох спірних питань Данилюк вважає правильною: "Саме так і повинен працювати будь-який міністр фінансів на своєму посту".

Як відомо, у четвер, 7 червня, Верховна Рада схвалила звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів за поданням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Слідом за цим заступники міністра фінансів Юрій Буца та Сергій Марченко подали у відставку.Того ж дня Кабмін призначив Маркарову новою в.о. міністра фінансів України.

Показати ще новини
Радіо NV
X