Данилюк назвав призначення Смолія в НБУ важливим сигналом для інвесторів

15 березня 2018, 18:20

Призначення Якова Смолія главою Національного банку України (НБУ) є важливим сигналом не тільки для всієї фінансової системи країни, але і для зовнішніх партнерів України.

Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі Радіо НВ.

"Призначення Смолія дає впевненість в тому, якою буде політика НБУ (а вона повинна бути передбачуваною), куди буде рухатися регулятор. Це важливий сигнал не тільки всередині країни, але і зовні, для партнерів України", - сказав міністр.

Відео дня

Також Данилюк зазначив, що йому як главі Мінфіну "досить комфортно" працювалося з колишньою главою НБУ Валерією Гонтаревою. І так само комфортно "вже рік зі Смолієм, оскільки сьогоднішнє призначення чисто формальне".

Як повідомлялося, 15 березня Національному банку України нарешті отримав нового повноцінного главу. Спочатку Верховна Рада України схвалила відставку Валерії Гонтаревої. Звільнення Гонтаревої об'єднало всю Раду. Такої великої кількості голосів "за" - 342 - вже давно не набирав жоден, навіть найважливіший закон. Заяву про відставку Гонтарева написала ще на початку квітня минулого року, і з того часу перебувала в неоплачуваній відпустці.

Через годину депутати 247 голосами дали свою згоду на пропозицію президента Петра Порошенка призначити новим главою НБУ Якова Смолія. Останні 10 місяців, з 11 травня 2017 року, він керував регулятором в якості виконуючого обов'язки.

Показати ще новини
Радіо NV
X